Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Helak Olacaksını…

0
86
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Helak Olacaksını...
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Helak Olacaksını...

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tutan Filistinlilere İsrail polisi, saldırdı. İsrail polisi, Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombaları ile müdahalede bulundu.

Konuya dair ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıklamalarda bulundu.

Ali Erbaş’ın açıklamalarından satır başları bu şekilde;

Erbaş, ”İşgalci terör devleti İsrail Filistin’e karşı en çirkin saldırının içindedir. Gözü dönmüş canavarlar masum Müslümanları katletmeye çalışmaktadırlar. Tarihe aleyhinde masumlara aleyhinde, Filistin halkına aleyhinde büyük bir soykırım yapılmaktadır.”

HELAK OLACAKSINIZ

”Sırtlan sürülerini ve suç oluşturan saldırılarını kınıyor, lanetliyorum. Allah’ın laneti zalimlerin, hainlerin, işgalcilerin üzerine olsun. İşgalcilere sesleniyorum, ey zalimler azgınlıkta sınırları aştınız bütün zalimler gibi siz de helak olacaksınız, yok olacaksınız. Yaktığınız terör ateşi cehenneminiz olacak.” ifadelerini kullanan Ali Erbaş, tüm camilerde selalar okunacağını da belirtti.

CAMİLERDEN SELALAR OKUNACAK

”Bugün öğle ezanının arkasında tüm camilerimizden, bütün minarelerimizden Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu, zalimlerin zulmünün son bulması için dualar edilecektir. İnşallah sesimiz dünyanın her yerine ulaşır. İnsaf sahibi halk zorunlu çalışmaları yaparlar ve inşallah bu zume son verilir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here