Dünya Hali konusu nedir? Dünya Hali intibak mı hakiki yaşam hikayesi mi?

0
9
Dünya Hali konusu nedir? Dünya Hali intibak mı hakiki yaşam hikayesi mi?
Dünya Hali konusu nedir? Dünya Hali intibak mı hakiki yaşam hikayesi mi?

Dünya Hali dizisinin İstanbul’da geçeceği biliniyor. Konusunu hayatın en esas yerlerinden biri olan ilişkilerden bölge Dünya Hali dizisi dikkat çekti. İşte Dünya Hali dizisinin konusu.

Dünya Hali konusu nedir?

Dünya Hali dizisinin konusu şu şekilde açıklanmıştır: 

Çok sevdiğiniz bir aile büyüğünüzün ölmeden önceki son isteği “erken kalkan, eskinin kıymetini haberdar olan ve bal porsuğuna benzeyen bir kızla evlen” olursa ne yaparsınız? Bu kendine has vasiyetin ilginç yolculuğu Dünya Hali dizisinde yanıt buluyor.

Konusunu hayatın en esas yerlerinden biri olan ilişkilerden bölge Dünya Hali, şehirde yaşayan basmakalıp bir insanın günlük yaşantısını fazla bambaşka bir mizah anlayışı ile ekran karşısına taşıyor. Absürt yaklaşma tarzıyla jurnal yaşantının içerisindeki kolay olayları ve çelişkileri eğlenceli bir üslupla işliyor.

DÜNYA HALİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Hayatı her tarafında içten bildiğinden şaşmayan, bütün da bu yüzden içinde yaşadığı “çağdaş” hayatla zaman zaman çelişen bir delikanlının yani Sinan’ın (Caner Şahin), anket yaparken tesadüfen karşılaştığı bir kadına (Pelin Abay) aşık olduktan sonradan hayatında yaşayacağı değişimlere şahit olacağız.

İyiliği ve dürüstlüğü hayatının her alanında ön planda tutan Sinan’ın şartlar ne olursa olsun değerlerine vefalı kalmaya çalışırken yaşadığı garip ve komik durumlar, ustaca bir espri anlayışı ile Dünya Hali dizisinde işleniyor. Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay ve Tolga Tekin’in paylaştığı dizi, alışılagelen dizi anlatımlarının olağan yapısını bozarak izleyiciye çok öbür bir gösteri taahhüt ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here