Dünya İçin İyilik Kayıtları Devam Ediyor!

0
37
Dünya İçin İyilik Kayıtları Devam Ediyor!
Dünya İçin İyilik Kayıtları Devam Ediyor!

Bu sene ‘Dünya İçin İyilik’ temasıyla gerçekleştirilen ve çocukların doğa ile bağlarını güçlendirmeye odaklanan bu özel güne kayıtlar proje web sitesinden devam ediyor. 

 

Tüm dünyada olduğu gibi 2018 yılından bu yanlamasına Türkiye’de de çocukları dışarıda keşfederek ve deneyimleyerek öğrenmeye çağıran Okul Dışarıya Günü’ne arşiv devam ediyor. Bu yıl ‘Dünya İçin İyilik’ temasıyla 20 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olan bu özel güne kayıt yaptıranların sayısı ise 50 bine yaklaştı. 

 

Iştirakçi ülkeler arasında son üç yılda rekor seviyede katılım bölge Okul Açık Havada Günü ile çocukların haricen vakit geçirmesinin maddi ve zihinsel sağlıkları açısından kazanımlarına uyarı çekiliyor; pandemi ile doğadan uzakta kalan çocukların iklim krizi ile mücadelede sorumluluklarını öğrenmesi ve doğa ile bağlarının güçlendirilmesi hedefleniyor. Türkiye’de Aktif Hayat Derneği tarafından hayata geçirilen Mektep Dıştan Günü’ne ‘Kirlenmek Güzeldir’ felsefesiyle 17 yıldır ebeveynlere çocukların gelişiminde kirlere, keşiflere ve deneyimlere yer vermeye çağıran OMO destek veriyor.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here