Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti

0
12
Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti
Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti

Galatasaray Kulübünün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, 84 yaşında vefat etti.

Sarı-kırmızılı kulüpte 2014-2015 yıllarında başkanlık yapan ve Türkiye’nin önde gelen suç oluşturan hukuku profesörlerinden biri olan Yarsuvat, İstanbul’da rahatsızlığı sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Galatasaray Kulübünden Duygun Yarsuvat’ın vefatı dolayısıyla yayımlanan başsağlığı mesajında, “Galatasaray Spor Kulübü 35. Başkanı Sayın Duygun Yarsuvat’ı kaybettik. Yarsuvat’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.” denildi.

Galatasaray tarihinin en yaşlı başkanı

2 Ekim 2014 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı seçimlerine aday olan ve 25 Ekim 2014 tarihinde yapılan doğaüstü genel kurulda 1777 oy alarak rakibi Alp Yalman’a 211 oy ayrım atarak 35. Galatasaray Başkanı olan Duygun Yarsuvat, seçilmiş en yaşlı başkan olarak tarihe geçmişti.

TFF’den Duygun Yarsuvat için başsağlığı mesajı

TFF’nin internet sitesinde yayımlanan mesajda, “Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Duygun Yarsuvat’ın vefat ettiğini derin bir endişe ile öğrenmiş bulunuyoruz. 2014-2015 yıllarında sarı-kırmızılı kulüpte başkanlık görevinde bulunan Yarsuvat, Türk futboluna kıymetli katkılarda bulundu. Merhum Duygun Yarsuvat’a Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz.” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here