e-devlet KYK yurt başvuruları nasıl yapılır? GSB KYK yurt başvurusu ne vakit bitecek, son gün ne zaman?

0
6
KYK yurt başvuruları ne süre başlayacak? GSB KYK yurt başvurusu 2021 hangi tarihte?
KYK yurt başvuruları ne süre başlayacak? GSB KYK yurt başvurusu 2021 hangi tarihte?

Üniversite sipariş verme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler üniversiteleri kazandıkları illerde kalacak yer akort etme telaşına girdi. Binlerce öğrenci bu yıl başta yeni şehirlere giderek eğitimlerini sürdürecekler. aynı zamanda geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle üniversitelerine gitmeyen ve bu sene ikinci sınıfa geçen öğrenciler de başvuru formu için detayları araştırmaya başladı.

GSB E DEVLET KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Sipariş Verme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yurt başvurularının önünde bir engel kalmadı ve başvurularla ilgili beklenen yorumlama geldi.

Açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemlerinde, üniversitelerin örgün eğitim programlarına başta kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular, e-Devlet kapısı üzerinden yapılacak. 1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan ara derslik öğrencileri de başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek. Öğrenciler, 12 Eylül 2021 saat 23.59’a dek başvurularını yapabilecek.” denildi

Başvuruların arkasından belirli kriterlere tarafından sıralandırma yapılacak. Misal olarak maddi koşul, üniversitede eğitim gören ikinci bir kardeş, şehit ve gazi yakınlığı gibi birçok kriter sıralandırmada etkin olacak. sonra asıl sıra ve protez sıralar belirlenecek. Asıl sırada bulunan adaylar yurtlara kayıt yaptırmadığı takdirde yedeklere sıra gelmeye başlayacak.

E DEVLET YURT UYGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here