e-nabız öğretmenlere aşı randevusu alma: MHRS covid 19 aşı randevusu nasıl alınır?

0
38
e-nabız öğretmenlere aşı randevusu alma: MHRS covid 19 aşı randevusu nasıl alınır?
e-nabız öğretmenlere aşı randevusu alma: MHRS covid 19 aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşılama süreci öncelikli grupların aşılamaya dahil edilmesiyle birlikte devam ediyor. Şimdiye dek Türkiye genelinde toplamda 30 milyon 593 bin 956 aşı yapıldı. İki doz aşısını olanların sayısı ise 13 milyon 68 bin 206 olarak açıklandı.

Bugün aşılamaya bir öncelikli grup daha dahil edildi. Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bütün öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının aşılama tanımlamalarının yapıldığını duyurdu. Peki, öğretmenler aşı randevusunu nasıl alacak?

ÖĞRETMENLER İÇİN KORONAVİRÜS AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR? E NABIZ, MHRS AŞI RANDEVUSU ALMA

Öncelikli grupta olduğunuzu saptama ettikten sonradan “enabiz.gov.tr” adresinde e-devlet ile antre yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız tatmin edici olacak.

Antre yaptıktan daha sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun gerisinde size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim veya diğer aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da tekrar size yerinde olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz küskün olacak.

Daha fazla detaylı data edinmek isteyenler ise ALO 184 üzerinden Afiyet Bakanlığı’nı arayarak data edinebilir.

RANDEVU OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here