Ekrem İmamoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirme planları yaptığı gizli toplantı ifşa oldu

Ekrem İmamoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirme planları yaptığı gizli toplantı ifşa oldu

ABONE OL
Temmuz 19, 2023 03:00
Ekrem İmamoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirme planları yaptığı gizli toplantı ifşa oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Bu görüntüyü izlemek için lütfen JavaScript’i aktifleştirin

Türkiye, seçimini bir defa daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’ndan yana kullanmış, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sonrası CHP’de Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’na kazan kaldıran partililer olmuştu.

Kılıçdaroğlu ise değişim davetlerine karşı ‘mücadeleye devam’ bildirisiyle genel başkanlığa yine aday olacağının sinyalini vererek yenilginin faturasını Merkez İdare Konseyi’ne kesti ve kendisine yakın isimlere görevlendirmelerde bulunarak koltuğunu sağlama aldı.

Seçim sürecinin akabinde Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna göz diken İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Menzile yürümekte net olarak kararlıyım. Değişim şarttır” tabirlerini kullanarak Kılıçdaroğlu’na değişim konusunda net bir bildiri verdi ve ‘iktidar için değişim’ temalı bir internet sitesi kurdu.

İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nu devirme planları internete düştü

Bu gelişmeler yaşanırken YouTube’ta yayınlanan bir görüntü bomba tesiri yarattı.

Kılıçdaroğlu’nu devirmeyi başına koyan İmamoğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen online toplantının imajları ifşa oldu.

Görüntülerde CHP’nin değerli isimleri ve birtakım Parti Meclisi üyelerinin Kılıçdaroğlu’na karşı net bir biçimde harekete geçtiği görülüyor.

Kılıçdaroğlu’suz alternatif inanılmaz kurultay planı

Toplantıda ‘Kılıçdaroğlu’suz alternatif harikulâde kurultay’ telaffuzunu lisana getiren İmamoğlu, “Birkaç konuda birinci planlamamızı yaptık. Parti Meclisi süreciyle ilgili taban oluşturmaya dönük bir kararlılık göstermiştik, bunun da bilhassa örgütün vazife alma sürecine dair bir hazırlık olacaktı. Bu mevzuda en son Gökhan Beyefendi (CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın) bir süreç başlattı” sözlerini kullanıyor.

İmamoğlu, konuşmasında şunları söylüyor:

Alternatif bir harika kurultay süreci olabilir mi? Olgunlaşabilir mi? Buna dair bir taban var mı? Elimizdeki datalar üzerinden bir heyet konuşulmuştu. O bahiste da katkısı olacak olan, burada olan ve olmayan arkadaşların da katkılarıyla birlikte bir çalışma ve öngörü tabanı oluşacaktı. O mevzuda da bir çalışma sürdürüldü diye biliyorum.

İmamoğlu’nun zımnî toplantısına katılan isimler:

Özgür Özel – CHP Küme Lideri ve Manisa Milletvekili

Gökhan Günaydın – CHP Küme Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Engin Özkoç – CHP Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Lider Başdanışmanı

Tekin Bingöl – CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili

Onursal Adıgüzel – CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili

Veli Ağbaba – CHP Parti Meclisi Üyesi ve Malatya Milletvekili

Engin Altay – CHP İstanbul Milletvekili

Bülent Tezcan – CHP Aydın Milletvekili

Muharrem Erkek – CHP Parti Meclisi Üyesi

Selin Sayek Böke – CHP Parti Meclisi Üyesi

Hakkı Süha Okay – CHP Parti Meclisi Üyesi

Ahmet Hakan Uyanık – CHP Parti Meclisi Üyesi

Pınar Uzun – CHP Parti Meclisi Üyesi

Gökhan Zeybek – CHP Parti Meclisi Üyesi

Sevgi Kılıç – CHP Parti Meclisi Üyesi

Hakkı Süha Okay- CHP Parti Meclisi Üyesi

Dilekçe baskısı

Görüntülerde CHP Parti Meclisi üyelerinin ve vilayet liderlerinin imza attığı bir dilekçe üzerinde çalışmalar yapıldığı görülürken imza verenlerin imzalarını geri çekmemesi için de baskı yapıldığı anlaşılıyor.

O anlarda şu diyaloglar yaşanıyor:

Ekrem İmamoğlu: Gökhan Beyefendi, Parti Meclisi işi galiba sizin tarafta.

Gökhan Günaydın: Bir bilgi sunayım ben o hususta. Bülent Beyefendi (Bülent Tezcan) de burada. Kendisi sağ olsun bir metin hazırladı. Bu metinden sonra onun da aldığı imzalar var benim de aldığım imzalar var. Şu an itibariyle 7 kişi imzaladı. Müsaadenizle sayıyorum; Bülent Tezcan, Gökhan Zeybek, Tekin Bingöl, Hasan Baltacı, Umut Akdoğan, Hakan Uyanık ve Erbil Aydınlık. Biraz önce ben metni bir zarf içerisinde Selin Hanım’a (Selin Sayek Böke) gönderdim. Selin hanım da imzalamış olacak. Böylece 8 imza olacak. İstanbul içine yönelik bir toplantımız var. Orada Onursal Adıgüzel, Sevgi Kılıç, Pınar Uzun ve Turan Aydoğan da imzalamış olacaklar. Ben yarın sabah bir otomobille Muharrem Bey’e (Muharrem Erkek) Çanakkale’ye göndereceğim imzayı. Oradan Burhaniye’den Yaşar Selman Hanım imzalayacak. Oradan’da Bodrum’a geçecek. Böylelikle imza sayısı Pazartesi akşam itibariyle 15’e ulaşacak. Özgür liderim da burada. Şayet uygun görürseniz Veli Ağbaba ya da Murat Emir’den birinin de imzasını alalım.

Muharrem Erkek: Evet, uygun olur.

Ekrem İmamoğlu: O vakit Parti Meclisi süreci aslında şu anda istikrarda gidiyor. Muhtemelen Tekin liderin (Tekin Bingöl) söz ettiği mektup sürecine dayalı olarak çarşamba günü bir aksiyona dönüşecek ya da azamî perşembe diyelim buna.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.