Erdoğan: PKK’nin, Suriye sorumlusu etkisiz hale getirildi

0
58
Erdoğan: PKK'nin, Suriye sorumlusu etkisiz hale getirildi
Erdoğan: PKK'nin, Suriye sorumlusu etkisiz hale getirildi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Terörle uğraş konusuna değinen Erdoğan üstteki seviye PKK’linin etkisiz ayla getirildiğini duyurdu. Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

“Milli İstihbarat Başkanlığı’mızın yerini belirlediği PKK’nın Suriye Genel Sorumlusu ‘Sofi Nurettin’ isimli terörist ülkenin kuzeyindeki operasyonla etkisiz ülkü getirilmiştir. Suriye kökenli bu terörist uzun zaman örgütün güya silahlı kanadın sorumluluğunu yürütmüş, arkasından Suriye’deki faaliyetlerin başına geçmiştir. Bu terörist Fırat Kalkanı, Zeytindalı harekatlarında askerlerimize aleyhinde yapılan öyle çok saldırının sorumlusudur. Gara’da 13 günahsız insanımızın şehit edilmesi talimatını verenlerden biri de bu teröristtir.

PKK-YPG’nin Irak ve Suriye’de saklanan elebaşlarının tamamını etkisiz ışık halkası getirene değin operasyonlarımız sürecektir. Bu kayda değer ele başının etkisizleştirilmesinde ödev bölge istihbaratçı ve özel harekatçılarımızı tebrik ediyor, her birinin alnından öpüyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here