Erdoğan’dan ekonomi mesajı

0
28
Erdoğan'dan ekonomi mesajı
Erdoğan'dan ekonomi mesajı

Türkiye’nin 2003’cilt bu yanlamasına yaklaşık 225 milyar dolar milletlerarası aracısız olarak yatırım çektiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, “2021-2023 Türkiye Milletlerarası Doğrudan Yatırım Stratejisi”ni yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise o strateji belgesine bir değerleme yazısı yazdı

“Hem mevcut yatırımcılarla keza de yeni gelecek olan müteşebbislerle el ele verip, Türkiye’nin ekonomik gelişimini ve yatırım ortamını iyileştirmekte kararlıyız. Strateji belgesinin temel hedefi, küresel ilk elden yatırımlardaki pazar payımızı 2023 yılı itibarıyla yüzde 1,5’e çıkarmaktır.”

Erdoğan, son 19 yılda Türkiye’de satın alma gücü gelişen bir orta sınıfın ortaya çıktığını kaydetti. Genç nüfusa uyarı çekti. “Türkiye, kalifiye mühendis sayısında da dünya genelinde üstteki sıralarda yer alıyor” dedi.

‘Türkiye Milletlerarası Aracısız Olarak Yatırım Stratejisi’ belgesinde bulunan 11 strateji ve 72 eylem ile Türkiye’nin bilgi-yoğun ve katma değeri yüksek yatırımlardaki payının artırılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here