Esenyurt’ta 2 kadına dehşeti yaşatan saldırganlar kamerada 

0
7
Esenyurt'ta 2 kadına dehşeti yaşatan saldırganlar kamerada 
Esenyurt'ta 2 kadına dehşeti yaşatan saldırganlar kamerada 

Durum, dün saat 04.00 sıralarında Esenyurt Cumhuriyet Mahallesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Dere G. ve Merve B. hastanede tedavi gören arkadaşlarını ziyaret ettikten daha sonra evlerine yürümeye başladı. Bütün evlerinin önüne geldikleri sırada 2 genç bayan, bir otomobilin içinde bekleyen 4 kişinin sözlü şekilde tacizine maruz kaldı. Kadınlar kendilerine laf atan gençlere karşılık verdi. Magandalar otomobilden inerek, Merve B.’nin saçını çekip yere düşürdü. Bununla da yetinmeyen agresif daha sonra 2 genç kadına da tekme, tokat, yumruk ile saldırıp, saçından tutarak sürükledi.

KAVGAYI AYIRMAK İSTEYEN ANNEYİ DE DARP ETTİLER

Bağrışma seslerini duyan Çay G.’nin annesi Aslı A., aşağıya indi. Kızının karıştığı kavgayı gören anne, aracılık etmek istedi. Saldırganlardan biri anneye de yumruk atıp, yere düşürdü. Emniyet görevlileri de kavgayı dağıtmak isterken, saldırganlar otomobiline binip olay yerinden uzaklaştı. Yaşanan nefret anları ise sitenin güvenlik kamerasına yansıdı.

YAKALANAN ŞÜPHELİLER SERBEST BIRAKILDI.

Olay sonrası kadınların şikayeti üzerine polis ekipleri, saldırganları tutmak için egzersiz başlattı. Güvenlik kamerası kayıtlarından saldırganların Mustafa D., Fırat Ç, Mustafa G. ve Sercan Y. olduğunu saptama etti. Esenyurt İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmalarda Mustafa D. ile Fırat Ç., yakalandı. Saldırganlar, emniyetteki işlemlerinin ardındaki çıkartıldıkları mahkemece adli denetim şartı ile özgürlük bırakıldı. Mustafa G. ile Sercan Y.’nin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here