Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu

0
2
Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu
Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu

O evcil hayvan tesislerden biri de Sarıyer Zekeriyaköy’de bulunuyor.  Zekeriyaköy’deki 200 hayvan kapasiteli tesiste doluluk oranı yüzde 95’lere ulaştı.  175 evcil hayvanın konakladığı otelde havuz, baytar hizmeti gibi hizmetler sunulurken, hayvanlar için oyun saati ve farklı alanlara yönlendirilmiş etkinliklerde düzenleniyor. Sahipleri tarafından otele bırakılan kedi ve köpeklere ahenkli olarak sağlık kontrolleri yapılıyor. Az Kalsın her tür hayvana bakılabilen tesiste gecelik konaklama ücreti alınan hizmete kadar 100 ile 200 lira aralarında değişiyor.

“YAKLAŞIK YÜZDE 95 ORANINDA DOLUYUZ” 

İşletme sahibi Ayşegül Üner “Tarım Bakanlığı’nın standartlarına kadar 400 kapasitemiz var, ama biz bunu 200 ile sınırlıyoruz. acilen da takriben yüzde 95 doluluk oranındayız, aşırılık fazla fazla. Normal günlerde 50-60 köpek oluyor. Kediler de 10-15 civarında. Kışın bu rakam daha da düşüyor. Köpek ağırlıklı çalışıyoruz ama aklınıza gelecek her hayvana bakma iznimiz var. Sabahları, tuvalet ihtiyacı için haricen çıkartıyoruz. Öbür saatlerde de oyun için çıkartıyoruz. Şen süre geçirmelerini istiyoruz. Ücretlendirme gecelik 150 TL ufak hayvanlarda değişiyor” dedi. 

Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu

class=’cf’>

“PANDEMİDE ÇOK SAYIDA KÖPEK SAHİPLENİLDİ” 

Köpek eğitmeni İrşat Üner “Buradaki 11 hizmetten biri köpek eğitimidir. Tatil döneminde çok büyük büyüme olur. Genelde ahali gittikleri yerlere köpeklerini ya da kedilerini götüremezler. Devlete Ait ve dini tatillerde bir yükselme olur. hemen çok önemli bir aşırılık var. Pandemiden sonraki ilk tatil bu ve ırk bu dönemde fazla fazla köpek sahiplendiler. Bundan dolayı fantastik bir yoğunluk var şimdi. Köpekler eve döndüklerinde halsiz bir halde dönüyorlar. Burada sabahtan akşama kadar oyun oynayarak enerjilerini atıyorlar” diye konuştu. 

Evcil hayvan otelinde Kurban Bayramı yoğunluğu

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here