Eyüpsultan’da taksi soy çarptı; Beygir öldü, 2 kişi yaralandı

0
1
Eyüpsultan'da taksi soy çarptı; Beygir öldü, 2 kişi yaralandı
Eyüpsultan'da taksi soy çarptı; Beygir öldü, 2 kişi yaralandı

Kaza, Eyüpsultan, D-020 Karayolunda saat 00.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya kadar, İstanbul Havalimanı’ndan Milana Durdic isimli yolcuyu alarak hareket eden 34 TJD 92 plakalı taksinin sürücüsü Şevket Demirbozan,  Göktürk mevkiine geldiği esnada yola fırlayan atı ayrım etmeyerek çarptı. Kazada beygir ölürken, şoför Demirbozan ve yolcu Milana Durdic hafif şekilde yaralandı. Yoldan geçenler bir yana yardıma koşarken öteki yandan da durumu itfaiye, polis ve sıhhat ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri taksiden çıkardıkları sürücü ve yolcuyu sıhhat ekiplerine teslim etti. Sağlık Durumu ekipleri de hafif şekilde yaralanan sürücü ve yolcuya birincil müdahaleyi olay uygun yaparak hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan yaralıların sıhhat durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri yolda ikinci bir kaza yaşanmaması için önlem aldı. İtfaiye ekipleri de bir süre araçta inceleme yaptı. Kazaya karışan taksi, cazibeli yardımıyla bulunduğu yerden kaldırıldı. Kazada ölen beygir ise belediye ekipleri göre olay yerinden kaldırıldı. 

AT BİR ANDA ARABANIN ÖNÜNE FIRLADI

Kaza yapan taksi sürücüsü Şevket Demirbozan, “Beygir bir anda arabanın önüne fırladı. Atı arabanın önünde gördüm. Tip de vardı araçta ambulans ile hastaneye gitti. Yabancı uyruklu herhangi bir şeyi değil yalnızca başında bir kanaması var. Müşterimiz de iyi” dedi. 

“BİZ BU YOLDA CAN TEHLİKESİ YAŞIYORUZ”

Kazayı haber alarak durum yerine gelen meslektaşlarından Metin Aytaç isimli sürücü, “Biz havalimanında taksici olarak çalışıyoruz. Biz arkadaşlarımız ile aralıksız bu yolda can tehlikesi yaşıyoruz. Çünkü ne vakit neyi çıkacağı emin yok. Daha önceden bir arkadaşımız burada mandaya çarptı. Zaten köpek çarpması her gün var. Belediyenin bir çözüm bulması gerekli, sonuçta insanların ölmesi mi lüzumlu. Biz her zaman tehlikeli gidip geliyoruz. Yani arkadaşımızın aracında müşteri var tanıdık olmayan. Allahtan müşteri de bir şey değil. Arkadaşımız da ölebilirdi, yolcuya da bir şey olabilirdi. Dünyaya rezil olacağız” dedi. 

Polis ekipleri kazayla ilgili alıştırma başlattı.

KAYNAK: DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here