Facebook Manavgat’ta Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini etkinleştirdi

0
11
Facebook Manavgat’ta Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini etkinleştirdi
Facebook Manavgat’ta Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini etkinleştirdi

Nitelik tamamen etkilenen bölgedeki kişiler, olayla ilgili paylaşımda bulunduğunda Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirilecek. Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirildiğinde, etkilenen bölgedeki kişiler Facebook’tan kendilerini güvende olarak işaretlemeleri için bir bildirim alabilecek.

Yangın felaketindeki son duruma ilişkin Bakan Pakdemirli'den son dakika açıklamalarYangın felaketindeki son duruma ilişkin Bakan Pakdemirli’den son dakika talimatlar

Manavgat'taki yangında kahreden detay: Kapılar kilitliymişManavgat’taki yangında kahreden detaylar: Kapılar kilitliymiş

Buna ek olarak, Güvenlik Durumu Kontrolü bildirimine tıklayan kişiler, arkadaşlarının etkilenen bölgede olup olmadıklarını ya da güvende olduklarını bildirip bildirmediklerini de görebilecek.

Kullanıcılar Manavgat için etkinleştirilen Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini kullandıkça ve yangından etkilenen diğer bölgelerde de konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam ettikçe, nitelik öteki bölgeler için de etkin ülkü gelecek.

Siz de etkilenen bölgede güvende olduğunuzu bildirmek için Facebook’tan güvende olup olmadığınızı soran bir bildirim aldığınızda, Güvendeyim’e tıklayın.

Bir yıkım durumunda bir başkasının güvende olup olmadığını sormak için şu adımları izleyebilirsiniz:

Kriz Takviye Merkezi’ne gidin ve Türkiye’nin Antalya İlinin Manavgat İlçesinde Orman Yangınları sayfasını seçin. Kriz sayfasında Güvenlik Durumu Kontrolü’ne tıklayın. Bölgedeki Arkadaşlar’ın altında Güvende Olduğu Bildirilmiş ve Hemen Şimdi Güvende Olduğu Bildirilmemiş arkadaşlarınızın listelerini görürsünüz. Bir Facebook arkadaşınızı adını kullanarak çağırtmak isterseniz arama çubuğunu kullanın. Kişinin adının yandaki Güvende Olup Olmadığını Sor’a tıklayın.

Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here