Facebook ofise dönüşü delta varyantı nedeniyle erteledi

0
12
Facebook ofise dönüşü delta varyantı nedeniyle erteledi
Facebook ofise dönüşü delta varyantı nedeniyle erteledi

Koronavirüs pandemisi sebebiyle evden çalışmaya geçiş yapan Facebook, bu sonbaharda ofise dönüş planları yapıyordu. Fakat çoğalan koronavirüs delta varyantı vakaları sebebiyle endişelerini dile getiren Facebook yetkilileri Bloomberg’e ofise dönüşün gelecek yıla ertelendiğini açıkladı.

TikTok indirme rakamlarında Facebook’u tahtından ettiTikTok indirme rakamlarında Facebook’u tahtından etti

Facebook ve Instagram aşı karşıtlarına savaş açtıFacebook ve Instagram aşı karşıtlarına savaş açtı

Facebook’un konu hakkındaki açıklaması şu şekilde, “Ofise geri dönme yaklaşımımızı yönlendiren şey tarihler değil verilerdir. Delta varyantına dayalı olarak çoğalan Covid vakalarını gösteren son sağlık verileri göz önüne alındığında, ABD’deki ekiplerimizin Ocak 2022’ye değin ofise geri dönmeleri gerekmeyecek. Bunun ABD dışındaki bir takım ülkeler için geçerli olmasını bekliyoruz. kuyu. Durumu izlemeye ve ofise dönüş planlarımızın herkesin güvenliğine öncelik vermesini temin etmek için uzmanlarla birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”

Facebook, aşılama ve maskeleme gereklilikleriyle Ekim ayına dek ofisleri adamakıllı her tarafta açmayı planlıyordu. Şimdi, enfeksiyonlarla ilgili lokal verilere bakıldığında, Eylül ayındaki yüzde 50’lik geri dönüş ve bütün kapasiteye artma aylar sonra. ABD dışındaki ofisler, yerel duruma emrindeki olarak bu sene içinde tekrar açılabilir.

 

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here