Fikret Engin kimdir? Fikret Engin kaç yaşında, niçin öldü?

0
37
Fikret Engin kimdir? Fikret Engin kaç yaşında, niçin öldü?
Fikret Engin kimdir? Fikret Engin kaç yaşında, niçin öldü?

Spor basınının sevilen isimlerinden Fikret Engin geçirdiği rahatsızlık sebebiyle bir süredir yoğun bakım da çare görmekteydi. Üzücü haberi uzun süre birlikte program yaptığı arkadaşı Murat Özarı sosyal ağ hesabından paylaşmış, Fikret Engin için dua istemişti. Bilhassa Murat Özarı ile birlikte yaptığı Bay Tahmin programı ile dönemin en çok izlenen programlarından birine imza atmışlardı..

FİKRET ENGİN KİMDİR?

1973 yılında dünyaya gelen Fikret Engin aslen Bursa’lıdır ve 48 yaşındadır. Bursa’da dayısına ait bir kumaşçı dükkanında çalışmıştır. O dönemde Bursa AS TV yöneticileri göre keşfedilen Fikret Engin, Süper FM, Star TV ve ATV gibi kuruluşlarda çalışmıştır.

60b1decfb57f1507002de1a0

Acun Ilıcalı’nın TV8’i satın almasından önce kanalda faal olarak ödev almıştır. Ilk Kez futbol maçları edinmek üzere, boks, muay thai ve mma gibi spor müsabakalarını seslendirmiştir. Oysa Acun Ilıcalı’nın kanalı satın almasından sonra da görevi sürmüştür. Bazı milli maçlarda spikerlik yapmaya devam etmiştir. Ayrıca Ilıcalı’nın veteranlar halı saha ligini de Murat Özarı ile birlikte spikerliğini yapmıştır. Bugüne dek 3000’in üzerinde spor müsabakasını sunduğunu söylemiştir. 

Bursa’da bir akrabasının yanına dokuma mağazasında çalışırken AS TV idarecileri kadar keşfedilmiştir. Arkasından uzun yıllar Bursa BIRLI TV’de programlar yapmıştır. sonra birçok televizyon programı ve bunun yanı sıra radyo programında da sunucu olarak görevlerde bulunmuştur. Uzun yıllardır İstanbul’da yaşamaktadır. Küçükçekmece Cennet Mahallesi’nde ikamet ettiği bilinmektedir. Engin, Cennet Mahallesi halkı kadar da oldukça sevilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here