Forbes anketine göre çiftler en çok bu nedenle boşanıyor!

Forbes anketine göre çiftler en çok bu nedenle boşanıyor!

ABONE OL
Ağustos 21, 2023 03:00
Forbes anketine göre çiftler en çok bu nedenle boşanıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’de yapılan geniş çaplı bir anket çalışması bu sorunun karşılığını dikkat cazibeli bir halde yanıtlıyor. Boşanan ve boşanma etabındaki 1.000 kişi üzerinde yapılan çalışma, başarısız evliliklerdeki en yaygın çatışma tiplerini ve boşanma nedenlerini ortaya koydu.

ÇİFTLER EN ÇOK MESLEK İÇİN BOŞANIYOR

Forbes geçtiğimiz günlerde başarısız evliliklerdeki çatışma kaynakları ve yaygın boşanma nedenlerine dair dikkat alımlı bir anket sonucunu yayınladı. Anket sonucuna nazaran meslek bir evliliği sona erdirebilecek en tehlikeli potansiyel kaynak.

TERCİHLER İLGİLERİ ETKİLİYOR

Ankete katılanların yüzde 46’sı meslek seçimlerinin yahut geleceğe dönük meslek planlarının evliliklerindeki en büyük çatışma kaynağı olduğunu lisana getirdi. Şahısların meslek tercihleri çiftler ortasında uyuşmazlıklara neden oluyor.

İKİNCİ ETKEN FARKLI EBEVEYNLİK ANLAYIŞI

Evliliklerin sona ermesine neden olan ikinci en değerli etken ise ebeveynlik anlayışları ortasındaki farklar. Boşanmış yahut boşanma basamağındaki çiftlerin yüzde 43’ü ebeveynlik konusunda ortak noktayı bulamadığı için boşandıklarını belirtiyor.

ÇOĞU BOŞANMA KARARI TEK TARAFLI ALINIYOR

Ev içerisinde iş kısmı ve aile problemleri da benzeri halde boşanma ile sonuçlanıyor. Forbes’da paylaşılan ankete nazaran boşanma kararlarının birçok tek taraflı başlatılıyor. Ankete katılanların sırf yüzde 27’si boşanma kararını ortaklaşa verdiklerini tabir etti.

YENİ EVLİ ÇİFTLER EN ÇOK AHENK EKSİKLİĞİ NEDENİYLE BOŞANIYOR

Yeni evli çiftlerde ise en çok ahenk eksikliği en yaygın boşanma nedenlerinden birisi olarak birinci sırada yer alıyor. Birinci yıllarında boşanan çiftlerin yüzde 59’u ahenk eksikliği nedeniyle partnerlerinden ayrıldığını lisana getirdi

Boşanma nedenleri ortasında yer alan başka yaygın nedenler ise aile dayanağından mahrum olmak, sadakatsizlik ve finansal sıkıntılar. Araştırma sonucunda evliliklerin günümüzde “ne zaman” sona erdiğine dair değerli bilgiler ortaya çıkarıldı.

Bu datalara nazaran boşanmaların büyük bir kısmı evliliğin 3. ve 7. yılları ortasında gerçekleşiyor. Evliliğin 10. yılından sonra boşanan çiftlerin oranı ise yüzde 4 ve nedeni çoklukla sadakatsizlik yahut yakınlık eksikliği.

Kaynak: Forbes

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.