Gaziantep Büyükşehir Belediyesi obezite kampı başarıları yüzleri gülümsetiyor

0
12
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi obezite kampı başarıları yüzleri gülümsetiyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi obezite kampı başarıları yüzleri gülümsetiyor

Uyumlu takip ve görüşmeler bir uçtan bir uca Şükrü Gezer, 4 aylık zaman diliminde 35 kilo vererek kampın şampiyonu duyuru edilirken, Ayten Ekiciler, 7 ayda sağlıklı gıda ve maddi aktiviteler sonucunda 25 kilo vererek, diyabet ilaçlarına veda etti. Bir diğer üye Fatma Arzu Doğan’sa gösterdiği mücadeleyle 5 ayda 24 kilo kaybetti.

Gaziantep 3 lezzetin daha coğrafi işaretini aldıGaziantep 3 lezzetin daha coğrafi işaretini aldı

 

 

 

 

 

 

 

 

25 KİLO VEREREK DİYABET İLAÇLARINA VEDA EDEN EKİCİLER, HASTALARIN UMUT KAYNAĞI OLDU

Çağdaş dünyada en sık karşısında karşıya kalınan hastalıklar aralarında bulunan obezite için Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Durumu Hizmetleri Daire Başkanlığı’yla Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı iş birliğinde hizmete alınan obezite kampının hastalarından aldığı sonuçlar yüzleri gülümsetiyor. Bir hafta aralıklarla öbür katılımcılara konut sahipliği yapan Burç Ormanı’ndaki benzersiz kampta, alanında bilirkişi hekim ve beslenme uzmanı ekip kadar uygulanan özgün çare yöntemi sayesinde üyeler, yüzde 4 ila 6 aralarında kilo kaybıyla zayıflamayı başardı. Kamptaki yetkililerin programlarına birebir uyarak 4 ayda 35 kilo veren danışanlardan Şükrü Gezer obezite hastaları için bir sembol haline dönüşürken Ayten Ekiciler’in sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler sonucunda 7 ayda 25 kilo vererek, diyabet ilaçlarına veda etmesi kilo vermede zorluk çeken vatandaşlar için umut kaynağı oldu. Tekrar, zayıflama konusunda şüpheleri olan bir öteki danışan Fatma Açlık Doğan da obeziteye karşısında gösterdiği kararlılıkla 5 ayda 24 kilo vererek akıllarında soru işaretleri barındıran obezite hastalarına cevap oldu.

KAMP SÜRESİNCE OBEZİTE HASTALARI TAKİP EDİLDİ

Kamp sürecinde obezite hastalarının gün içerisinde ateş, nabız, kan basıncı ve kan şekerleri ahenkli olarak peşine düşüp takip edilerek besin programları biçimlendirildi. Bunun yanında diyetisyenler, psikologlar, hemşireler ve spor eğitmenlerince katılımcılara eğitimler verildi, danışanlar verilen günlük programların dışına çıkmadan yeterli su tüketerek besin programına yerinde egzersizler gerçekleştirdi. Eğitimler çerçevesinde katılımcılar dinç beslenmeyi öğrenerek; porsiyon kontrolünü, yemekleri doğru pişirme tekniklerini, öğün düzenini ve dinç besinleri yaşamlarına dahil ettiler. Günlük yapılan tansiyon ve istek kan şekeri ölçümlerinin sonucunda sağlıklı beslenme ve maddesel aktivitenin artması ile katılımcıların ölçümlerinde düzelmeler oldu. Kampta yaptırılan sporlar alışılmışlık haline gelerek kamp sonrasında da devam ettirildi. Yapılan psikolog görüşmeleri sonucunda danışanların kilo problemlerinin aşağı yatan şehvetli özlem ve psikolojik etkenler birebir ve grup terapileriyle görüşüldü.

DANIŞANLARIN MOTİVASYONLARI İÇİN ETKİNLİKLER ORGANİZE EDİLDİ

Kamp sonrası için bahşedilen besin ve çalışma programlarına uymalarını karşılamak için çevrimiçi ve yüz yüze takip sürdürüldü. öte yandan danışanlarla kamp sonrasında motivasyonlarını güçlü yakalamak amacıyla park etkinlikleri ve akşam sporları organize edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here