Geleceği tahmin edebilen sistem geliştirdiler

0
2
Geleceği tahmin edebilen sistem geliştirdiler
Geleceği tahmin edebilen sistem geliştirdiler

Hemen ise yeni bir sistem ile birlikte artık her olay geleceğin kayda değer bir parçası oluyor.

Geliştirilen bu yeni sistem ile birlikte yapay zeka daha faal rol alacak. Twitter platformunda bulunan konuları ve kelimeleri inceleyen bu sistem gelecek yıllarda ne nesil reaksiyonlar verileceğini tespit edebilecek. Bu Nedenle geleceği gören kahin bir sistem olacak.

Vermont Üniversitesinden Thayer Alshaabi konu ile ilgili bazı açıklamalara yer verdi. Ona kadar bu sistem bir teleskopa benzetilebilir. Çıplak gözle bakıldığında paylaşımlar küçük gibi görünebilir. Oysa Twitter paylaşımları bir araya getirildiğinde fiilen gelecekte neler olacağı eksik ya da fazla ortaya çıkıyor.

Mesela politik veya finansal problemlerin tahmin edilmesi için belirtilmiş kelimeler sisteme tanımlanıyor. İsyan ve kısıtlama gibi kelimeler ile birlikte jeopolitik tehlike endeksi ortaya çıkarılıyor. Bu Nedenle gelecekte olabilecek tüm parasal ve politik tehlikeler ortaya çıkıyor.

Twitter gibi platformlar daima için toplumsal olayları yönlendirdi. Mesela Arap baharı büyük oranda sosyal medya platformları ile birlikte gerçekleşti. bu nedenle Twitter ilk kez edinmek üzere bütün sosyal ağ sitelerinin geleceğin belirlenmesinde büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here