Geri dönüştürülebilir yeni i Vision Circular konsept aracını sergiledi

0
7
Geri dönüştürülebilir yeni i Vision Circular konsept aracını sergiledi
Geri dönüştürülebilir yeni i Vision Circular konsept aracını sergiledi

Şirkete kadar, arabada kullanılan batarya, “%100 geri dönüştürülebilir ve yaklaşık olarak tamamen geri değişim döngüsünden elde edilen malzemeler kullanılarak üretilen” ayrıntılarıyla katı hal bir pil. Marka, tamamen geri dönüştürülebilir olduğundan muhakkak elde etmek için badana, cilt, krom veya yeniden kullanılamayacak herhangi bir malzeme kullanıyor.

Hem, BMW i Vision Circular; emrindeki bağlantılardan veya kompozit malzemelerden kaçınır ve kablolar, çıtçıtlar ve ivedi açılan bağlantı elemanları gibi zeki bağlantı türlerini kullanıyor. Diğer bir deyişle bu, aracın teorik olarak “tek bir aletle” sökülebilen, zahmetsizce sökülüp değiştirilebilen dağıtılmış parçalara sahip olduğu anlamına geliyor. Şu an itibariyle, bilhassa yol güvenliği standartları açısından böyle bir aracın uygulanabilirliği sorgulanabilir, oysa bu otomobil belli ki 2040’taki otomobillerin bir gerçek dışı versiyonu.

Yeni konsept otomobilin tasarımı oldukça benzersiz ama gerçi şirketin tanıdık ikonik tasarımlarından bazılarını koruyor. Ilave olarak, cisim büyük ölçüde altın eloksallı geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmıştır ve arkadaki kısımdaki renk “çelik için kullanılan ısıl işlem prosesi ile oluşturulmuştur”. Hafif şeffaf lastikler bile “sürdürülebilir şekilde yetiştirilmiş” doğal kauçuktan yapılmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here