Girişimsel kardiyoloji dünyası Medtronic’in “EvolutFirst” etkinliğinde buluştu

Girişimsel kardiyoloji dünyası Medtronic’in “EvolutFirst” etkinliğinde buluştu

ABONE OL
Kasım 22, 2022 13:00
Girişimsel kardiyoloji dünyası Medtronic’in “EvolutFirst” etkinliğinde buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık teknolojilerinin dünyada önderi Medtronic’in İstanbul’da düzenlediği “EvolutFirst” aktifliği, girişimsel kardiyoloji dünyasının buluşma noktası oldu. Tepede, Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’dan 150’den fazla üst seviye uzman İstanbul’da ağırlandı.

Girişimsel kardiyoloji dünyası, bu çok değerli alandaki son gelişmeleri ve teknolojileri tartışmak üzere Medtronic’in düzenlediği EvolutFirst etkinliğinde biraraya geldi. 22-23 Ekim tarihlerinde İstanbul Crown Plaza Viaport Oteli’nde düzenlenen aktiflik, günümüzde girişimsel kardiyolojinin dünyadaki en değerli isimleri ortasında yer alan Dr. Guilherme F. Attizzani liderliğinde gerçekleşti.

Girişimsel kardiyoloji alanında en önde gelen memleketler arası akademik ve girişimsel bilgi paylaşımı platformlarından biri olmaya aday bu aktiflik, iki gün boyunca dalın oyuncuları ve paydaşlarını girişimsel kardiyolojinin uzmanlarıyla buluşturdu. İnteraktif bir ortamda geçen aktiflikte, bilgi, fikir ve tecrübe alışverişi yaşandı.

Etkinlikte Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’dan 150’den fazla üst seviye uzman biraraya geldi

“Ana emellerimiz ortasında doktorların eğitimi de var”

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Medtronic Türkiye, Batı Asya ve Levant Bölge Lideri Ayhan Öztürk, Medtronic olarak böylesine değerli bir aktifliğe konut sahipliği yapmaktan ötürü büyük gurur ve memnunluk duyduklarından bahsetti. Öztürk, kelamlarına şöyle devam etti:

“Medtronic olarak 90.000’den fazla çalışanımızla, 150’den fazla ülkede tabiplere, hastanelere ve hastalara hizmet veriyoruz. Sıhhatte teknoloji üretiyoruz ve kendimizi bir teknoloji firması olarak konumlandırıyoruz. Ürettiğimiz teknolojilerle milyonlarca insanın ağrısını gidermek, sıhhatini geri kazandırmak ve ömrünü uzatmak için çalışıyoruz. Her saniye dünyada 2 kişi Medtronic eserleriyle tedavi oluyor. Yalnızca eser de satmıyoruz. Ayrıyeten teknolojilerimiz ve satış klinik dayanak profesyonellerimiz ile hadiselere dayanak vererek doktorlara de kıymetli hizmetler sağlıyoruz. Ana emellerimiz ortasında tabiplerin eğitimi var. Şayet tabipler teknolojinin getirdiği yeniliklere hâkim olurlarsa, nasıl kullanacaklarını bilirlerse dünyadaki meslektaşlarına nazaran hiçbir vakit geriye düşmezler diye düşünüyoruz. Düzenlediğimiz bu özel aktifliği de doktorların bir ortaya gelerek bilgi paylaşımı açısından çok kıymetli buluyorum. Medtronic olarak bu aktifliğe konut sahipliği yaptığımız için çok memnunuz.”

Ciddi semptomatik aort darlığı olan hastalar için eksiksiz seçenek

Bu kıymetli aktifliğe liderlik eden Dr. Guilherme F. Attizzani ise, konuşmasında TAVI hakkında genel bilgiler verirken, bu formülün fark yaratan istikametlerine dikkat çekti. Attizzani, şunları söyledi:

“TAVI prosedürü, açık kalp cerrahisinden daha az invazivdir. Tüm prosedür tipik olarak yaklaşık 1-2 saat sürer. Hafif bir sakinleştirici mi yoksa genel anestezi mi kullanmanız gerektiğine kalp grubunuz karar verecektir. Şiddetli aort darlığı olan hastaların idaresinde değişen bir paradigma olan transkateter aort kapak implantasyonu (TAVI), aort kapağını değiştirmek için minimal invaziv, kateter bazlı bir prosedürdür. TAVI açık kalp ameliyatı gerektirmez. Bunun yerine, TAVI ile kalbe bir arter yoluyla erişilir. TAVI, cerrahi aort kapak implantasyonu (SAVI) ile bağlı artan risklere sahip olabilecek önemli semptomatik aort darlığı olan kimi hastalar için kusursuz bir seçenek olabilir. Müdahale olmadan, bu hasta popülasyonunun hayatta kalma oranı iki yılda yaklaşık 50’dir. Evolut™ ve Corevalve™ TAVI platformları, yıllarca süren klinik çalışma sonuçları boyunca ve cerrahi risk yelpazesinde fevkalâde güçlü güvenlik ve performans göstermiştir.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.