Google, Gmail, YouTube ve Drive oturum açma desteğini sonlandıracak

0
14
Google, Gmail, YouTube ve Drive oturum açma desteğini sonlandıracak
Google, Gmail, YouTube ve Drive oturum açma desteğini sonlandıracak

Şirket kadar kullanıcılara gönderilen bir e-postaya göre, bu değişiklik 27 Eylül’den itibaren yürürlüğe girecek. E-posta, kullanıcıların Eylül’den sonra bile Google uygulamalarını kullanmaya devam edebilmeleri için en düşük Android 3.0 Honeycomb‘a güncelleme yapmalarını öneriyor. Bu güncelleme sistem ve başvuru düzeyinde oturum açmayı etkileyecek.

Ama kullanıcılar telefonun tarayıcısı aracılığıyla Gmail, GoogleArama, Drive, Youtube ve diğer Google Hizmetlerinde oturum açabilmeye devam edebilecek.

Android’in fazla eski sürümlerindeki kullanıcılar muhtemelen çok eksik. Şirket bu değişikliği kullanıcı verilerini korumaya ve hesap güvenliğini sağlamaya yardım etmek için yapıyor. 27 Eylül’den itibaren, Android 2.3.7 ve önceki sürümlerini çalıştıran kullanıcılar, telefona yüklenen herhangi bir Google uygulamasında oturum açmaya çalıştıklarında bir “kullanıcı adı ya da şifre hatası” alacaklar.

Bu e-değişiklik, hala eski yazılım sürümlerini kullanan birkaç kullanıcı için, yazılımlarını güncellemeye veya telefon değiştirmeye özendirme etme amaçlı olabilir.

27 Eylül’den sonradan rapor, eski Android sürümü kullanıcılarının Gmail, YouTube ve Haritalar gibi Google ürün ve hizmetlerinde oturum açmaya çalıştıklarında bir kusur alacağını söylüyor. Keza yeni bir Google Hesabı eklemeye veya oluşturmaya çalışırlarsa da hata ile karşılaşacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here