Google Play Store’da etkin olmayan hesapları kapatacak

0
11
Google Play Store’da etkin olmayan hesapları kapatacak
Google Play Store’da etkin olmayan hesapları kapatacak

Google, Play Store’u bakımı yapılmayan uygulamalardan temizlemek için bu politikayı uygulamaya karar verdiğini duyurdu. Play Store, yalnızca temiz olmakla kalmayacak, aynı zamanda platformun güvenliğini de güçlendirecek. Bir Takım emniyet açıkları ve ciddi hatalar taşıyan uygulamalar, oyun mağazasından kaldırılma politikası kapsamına giriyor.

Şirket mahremiyet ve güvenliği ön plana koyduğunu duyurdu. “İlk olarak, geliştiriciler uygulamalarını faal olarak sürdürdüklerinde Google Play daha güvenli bir ekosistem olmaya devam ediyor. böylece, bir sene sonradan hesap etkin değilse kapatacağız. Bu durum, geliştiricinin bir sene içinde hiç başvuru yüklemediği ya da Google Play Console’a erişmediği hesapları içeriyor.”  açıklamalarında bulundu. Arama motoru devi hem, mağazada etkin olarak çoğalan uygulamaları olan ve son 90 gün içinde 1000’den pozitif yüklemesi veya başvuru formu içi satın alma işlemi olan hesapları kapatmayacağını söyledi.

Yeni politika güncellemesi dahilinde hesapları kapatılan Android geliştiriciler, yeni bir hesap oluşturabilecek ancak eski hesabı, verileri veya uygulamaları canlandıramayacak. Şirket ayrıca, kullanıcının verilerine ve cihaz işlevlerine erişmeye muavin olacak Erişilebilirlik Hizmeti API’sini ve Erişilebilirlik Aracı’nı ekledi. “Kullanıcıların tehlikesiz, erişilebilir bir deneyime sahip olması önemlidir.

bu nedenle, Erişilebilirlik Hizmeti API’sinin ve Erişilebilirlik Aracının nasıl kullanılabileceğine ilişkin yeni gereksinimler ekliyoruz. Bundan Böyle, Erişilebilirlik Hizmeti API’sini kullanan bütün uygulamaların Google Play Console’da tasdik alması gerekecek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here