Hakan Bayrakçı “Help Türkey”e sarılanlara tanı koydu: Erdofobi hastaları

0
6
Hakan Bayrakçı
Hakan Bayrakçı "Help Türkey"e sarılanlara tanı koydu: Erdofobi hastaları

CNNTürk’te Göksu Öngören Özgür’ün sunduğu ve siyaset bilimci Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın, eski Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Dr. Günahsız Türker, Sosyal Medya Uzmanı Doç. Dr. Ali Murat Kırık ile birlikte Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı’nın katıldığı  tartışma programında Türkiye’nin yaşadığı yangın felaketi ve sosyal medyada bulunan “Help Turkey” kampanyası ele alındı. 

Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı,  “Help Turkey” mesajını paylaşanlarla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunurken bu kesimin tek derdinin Türkiye’nin değil olması pahasına Erdoğan’ın gitmesi olduğunu ileri sürdü.  
Tivitlerin yüzde 37’sinin yurt dışından atıldığını söyleyen Bayrakçı “Bugün yurt dışarıya iktidar yıpransın da ne olursa olsun diyen bir sürü insan var. Ben buna Erdofobi diye isim taktım. Bu kesim organize halinde çift saatlerde birini tek saatlerde bir diğer şeyi eleştiriyor. Eleştirmeyene de yuh olsun şeklinde bir yaklaşımı bir rahatsızlık olarak kabul ediyorum.” dedi.
Bayrakçı sözlerini şöyle sürdürdü “ABD’de bugün FETÖ diyer bir yapının olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra ABD ile de son 50-60 yıldır iyi dışarı giden ilişkiye karşın son yıllarda ABD yönetiminin bu siyasi iktidardan hazzetmediğini biliyoruz. Kimsenin beğenmediği Trump Türkiye aleyhtarlığını biraz rolantiye almıştı. Biden döneminde bütün dizginleri bıraktılar. Bunun nedeni de Türkiye’nin eskisi gibi ABD’ye “Abicim sen ne diyorsun” demediği için. Türkiye daha şahsiyetli tavır gösterdiği için.”

Bu lafı söylediğinden dolayı çok eleştiri aldığını anlatan Bayrakçı belli başlı hastalığın bu olduğunu belirterek “Devlet düşsün, insanlar mahvolsun, ekonomi batsın, herkes duman olsun, yeter ama bu iktidar gitsin istiyorlar.  Tuh yazıklar olsun.” dedi. 

 “Help Turkey” ilgili bu kesime kadar çaresiz kalan halkın sosyal medyada çağrı başlattığı gibi gösterildiğini söyleyen Bayrakçı “Halk Müziği başka devletten yardım isteyebilir, yardım da yapabilir. Lakin halk bunu yapıyorsa o devlette bir acziyet var demektir. Tüm bunlar plan ve organizasyon. 

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here