HarmonyOS ile gelen ilk saat

0
38
HarmonyOS ile gelen ilk saat
HarmonyOS ile gelen ilk saat

Çin’in en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Huawei nihayet yeni cins akıllı saat modelini tanıttı. Huawei’nin yeni tanıttığı akıllı saatin en büyük özelliği ise HarmonyOS ile geliyor olması. Genele baktığımızda bugün gerçekleşen etkinliğin başlıca yıldızının HarmonyOS olduğunu söyleyebiliriz.

Televizyonlardan, tabletlere, akıllı saatlerden, akıllı telefonlara dek pek fazla cihazda sorunsuz bir şekilde çalışan HarmonyOS Huawei’nin gelecekteki bütün cihazların irtifa gösterecek.

Nitekim Huawei Watch 3’ün bu anlamda öncü cihazlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

HarmonyOS ile çalışan Huawei Watch 3 1.43 inçlik yuvarlak bir ekranla geliyor. Genele baktığımızda Huawei’nin alışılmış tasarım çizgisini koruduğunu söyleyebiliriz. öte yandan 466 x 466 piksel çözünürlüğünde olan bu ekranın 326 ppi piksel derinliğine sahip olduğunu da belirtelim.

Huawei imzası taşıyan bir yonga setinden zorlama alan saatte 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı bulunuyor. 450 mAh’lık bir bataryadan beslenen saatin batarya süresi ise az kalsın 2 hafta.

Öteki HarmonyOS destekli cihazlarla ayrıntılarıyla uyumlu olarak çalışan Huawei Watch 3’te Android desteği de bulunuyor. Yani Android işletim sistemine sahip telefonunuzla bu saati eşleştirerek kuytu bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Saatin Türkiye fiyatı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here