Hindistan’da inşaat işçisinin beynine demir saplandı, hayatta kaldı!

0
8
Hindistan'da inşaat işçisinin beynine demir saplandı, hayatta kaldı!
Hindistan'da inşaat işçisinin beynine demir saplandı, hayatta kaldı!

Flores Hospital’da baş cerrah Dr. Abhinav Gupta, 24 yaşındaki adamın kafatasının parçalarını çıkardı ve bunları karnında deri altına yerleştirdi. Bu tatbik, kafatası parçasının canlı kalmasını sağlarken beynin şişmesine ve organa kan akışının kolaylaştırılmasına olanak sağladı. Metal, Gupta liderliğindeki kalabalık bir takım göre 4 saat süren ve başarılı geçen ameliyatla çıkarıldı.

Bursa'da yol kenarında bulunan bebek devlet korumasına alındı!Bursa’da yol kenarında bulunan bebek devlet korumasına alındı!

SOL TARAFI FELÇ KALABİLİR

Doktorlar adamın muhtemelen hayatta kalacağını lakin sol tarafının felç olduğunu söyledi. İnşaat işçisi iki ay içinde her tarafta ameliyat edilecek ve kafatası parçaları yerine yerleştirilecek. Times of India’ya konuşan Dr. Gupta, “Hastayı yakından peşine düşüp takip ediyoruz. Gidişat iyi görünüyor” dedi.

YARDIMSIZ ŞEKİLDE GÖZLERİNİ AÇTI

31 Temmuz’daki olaydan sonra hastanın yardımsız bir şekilde soluduğunu ve gözlerini açtığını belirten Gupta, hastanın iyileşmek için önünde uzun bir yol olduğunu, ileride fizik çare de görmesi gerekeceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here