Hoca devir sonuçları 2021! e-devlet sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları sorgulama başladı!

0
11
AÖL (Açık öğretim lise) sonuçları 2021 açıklandı mı, ne süre açıklanacak?
AÖL (Açık öğretim lise) sonuçları 2021 açıklandı mı, ne süre açıklanacak?

Seçim işlemlerinin 2 Eylül 2021 Perşembe günü tamamlanmasının arkasında sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için gözler MEB’e çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde tahsis alacak öğretmenlerin birincil ataması için tercih yerleri geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Adaylar tayin yerine getirmek istedikleri bölgeleri tercih etmiş ve süreci sonlandırmıştı. Adaylara 40 tercih hakkı tanınmış ve 41. açık seçim seçeneği sunulmuştu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH (GÖREV) SONUÇLARI SORGULAMA E DEVLET 

MEB kısa vakit önce yaptığı açıklamasında seçim sürecini erkene çekmiş ve hem tercihlerin daha erken alınacağını hem de sonuçların daha erken açıklanacağını belirmişti.

Tayin takvimi tablosunda yapılan değişikliğe kadar tercihler 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında alındı. Yeniden devir takviminde yer alan detaya kadar yerleştirme sonuçları 3 Eylül 2021’de açıklanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı devir töreni saat 11:30’da başladı. Butona basılmasıyla birlikte öğretmenlerin atamaları gerçekleştirildi.

Tahsis sonuçları 1 saat içerisinde MEB ve e-devlet sorgulama sayfasında yerini aldı. Adayların büyük bir kısmının sonuçları e devlet’e yüklendi.

PERSONEL MEB DUYURULAR SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

E DEVLET SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı tayin töreni CNN TÜRK ekranlarından canlı izlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here