Huawei HarmonyOS’ta bağlantı gücüyle ön planda

0
37
Huawei HarmonyOS’ta bağlantı gücüyle ön planda
Huawei HarmonyOS’ta bağlantı gücüyle ön planda

Dünyanın en büyük akıllı telefon ve teknoloji şirketleri içerisinde bulunan Huawei sonunda etkinliğini düzenledi. Pandemi koşulları nedeniyle online olarak düzenlenen Huawei 2 Haziran etkinliği oldukça heyecanlı. Peki tanıtımı yapılan yeni işletim sistemi hangi özellikleri içeriyor.

Bu yeni işletim sisteminin en manâlı özelliğinin bağlantı gücü olduğunu söyleyebiliriz. Tablet, zeki telefon, zeki saat ve öteki birçok zeki ev aletlerine bağlantı kurabiliyor. Her ne kadar Android ve iOS buna aynı imkanlar sunsa bile HarmonyOS fark yarattı diyebiliriz.

Ilk Olarak bu yeni işletim sisteminin ara yüzüne bakalım. Beta süreci devam eden bu yeni işletim sistemi Apple iOS ile oldukça aynı. Kullanım simgelerinin birazcık daha yuvarlatılmış tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu yönüyle ayrıca Android hemde iOS işletim sistemlerinden ayrılıyor. Ayrıca uygulamalar tabi yandan art arda bir şekilde gösteriliyor.

Widgets tasarımlara bakıldığında kullanıcıların boyut ayarlaması yapabildiği görülüyor. Yeni işletim sistemi doğru ekranın istediğiniz tarafına bunları yerleştirmeniz mümkün. Ekosistem açısından değerlendirildiğinde 17 daha aşağı sistem olduğu görülüyor. Ayrıca 134 kod deposu bizleri karşılıyor. Emniyet açısından HarmonyOS işletim sistemi artırılmış çekirdek güvenliği sunabiliyor.

Android işletim sistemi kullanan Huawei cihazlarında bu yeni işletim sistemine geçirmek gerekli yok. Eğer isterseniz HarmonyOS kullanabilirsiniz. Fakat bunun iyice kişilerin tercihine bırakıldığını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here