Huawei ve Apple aralarında karşılaştırma yapıldı

0
23
Huawei ve Apple aralarında karşılaştırma yapıldı
Huawei ve Apple aralarında karşılaştırma yapıldı

Apple ayrıca zeki telefon üretimi ayrıca de yazılım alanında çok dinç bir şirket. Kendi başına iOS gibi bir işletim sistemini kurmayı başaran işyeri bununla birlikte dünyanın en kıymetli şirketi. Bütün bunlara ek olarak ahenkli bir şekilde yeni cihazlar üretmeye devam ediyor. ABD merkezli bu marka hisse değeri bakımından da en değerlisi.

Huawei ise Çin merkezli markalar içerisinde en güçlüsü olarak biliniyor. Sadece zeki telefon alanında yok bununla beraber yeni teknolojiler konusunda da ön planda. Keza ABD baskıları olmasaydı olasılıkla 5G sektöründe lider olacaklardı. Qualcomm, Apple ve Huawei şirketlerini birbirleri ile kıyasladı.

Dünyanın en büyük çip üreticileri içerisinde yer alan Qualcomm kayda değer bir izah etme yaptı. Bu izah etme doğrultusunda Huawei firmasını övdü diyebiliriz. Qualcomm’un yeni CEO’su Cristiano Amon Huawei şirketinin asgari Apple dek güçlü olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamaların devamında 2 yıldan uzun bir süredir sürekli ABD ambargosu nedeniyle işbirliği yapamadıklarını söyledi. Ancak şu anda Huawei ile anlaşma yolunda olduklarını ifade etti. Çin pazarında daha pozitif faal rol oynamak istediklerini açıklayan bu marka Huawei’ye övücü cümleler kurdu.

Ona tarafından Huawei imkanlar ve potansiyel müşteriler bakımından en düşük Apple kadar güçlü. Qualcomm her ne dek bu açıklamaları yapsa bile gerçi ABD ambargoyu kaldırmadı. Firmanın Huawei ile nasıl birlikte çalışacağı net değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here