Huzurevinde müzikle hayata tutunan gitarist şarkılarıyla arkadaşlarına moral veriyor

0
13
Huzurevinde müzikle hayata tutunan gitarist şarkılarıyla arkadaşlarına moral veriyor
Huzurevinde müzikle hayata tutunan gitarist şarkılarıyla arkadaşlarına moral veriyor

2000’li yılların başında 28 yaşındaki oğlunun ölümü sonrası hafızasını kaybeden ve yerleştiği Kahramanmaraş Huzurevi’nde her yerde hayata tutunan Dinçer, verdiği hayat mücadelesiyle örnek oluyor. Geçmişte Semiha Akustik, Ali Rıza Binboğa ve Neşe Hamamböceği gibi sanatçıların peşinde gitar çalan ve onlara vokalistlik yapan Dinçer, hayatını sürdürdüğü huzurevindeki arkadaşlarına şarkılarıyla da moral kaynağı oluyor. İlerlemiş yaşına rağmen gitarını elinden bırakmayan Dinçer, huzurevi sakinlerinin müzik isteğini de geri çevirmiyor. Şarkılarıyla kimi zaman neşelendiren kimi süre da hüzünlendiren Dinçer, huzurevine farklı bir renk katıyor.

Adana'da annesiyle yangının ortasında kalan kadın: Tüfeğim olsa kendimi öldürecektimAdana’da annesiyle yangının ortasında kalan kadın: Tüfeğim olsa kendimi öldürecektim

GİTARIMA BITMIŞ BURADA SARILDIM

Neşat Dinçer, oğlunun ölümü sonrası çok fena günler yaşadığını ve birkaç huzurevinde tedavi gördüğünü söyledi. En son Kahramanmaraş Huzurevi’nde şifayı bulduğunu anlatan Dinçer, şunları kaydetti: “Burada sevgiyle baştan ayağa kalktım. Hayat benim için bitmişti. Kocaeli’de bir müzik hocası vardı. Ben yatağa bağımlıyken, beni müzik odasına götürdü ve onun doğruca ayağa kalktım. Kahramanmaraş’a birincil geldiğimde tekerlekli sandalyedeydim. Benimle ilgilendiler ve ayağa kalkarak, buradaki arkadaşlarıma mutluluk vermemi, konser vermemi istediler. Gitarıma tekrardan burada sarıldım. Burada şarkı söylemeyi öğrettiğim arkadaşlarım oldu. Onlara şarkılar söyledim. Onlar şarkı söyleyip mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. İstek şarkı olursa onları çalıyorum ve devamlı gitarımla süre geçiriyorum. Bizlere bu imkanları sağlayan ilk olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımız Derya Yanık’a fazla teşekkür ediyorum.”

İLK GELDİĞİNDE YATAĞA BAĞIMLIYDI

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya da takriben 5 yıldır davetli ettikleri Dinçer’in huzurevine ayrı bir renk kattığını belirtti. Dinçer’in birincil geldiği sıralarda çok zorlama günler geçirdiğini fakat zamanla kendisini toparlamayı başardığını aktaran Kaya, “Neşat amcamız diğer büyüklerimiz gibi bizlerin değerlerinden bir her birine. Yaklaşık 5 yıldır burada misafirimiz olarak bulunuyor. İlk geldiği günlerde yaşadığı sıkıntılardan nedeniyle ciddi derecede yatağa bağımlı durumdaydı. acilen bizler gibi mesai arkadaşlarımız gibi müzik terapiyle arkadaşlarına tekrar tekrar destek oluyor.” diye konuştu.

 

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here