İhanet şebekesi dernek SİHA’lara boykot çağrısı yaptı!

0
8
İhanet şebekesi dernek SİHA'lara boykot çağrısı yaptı!
İhanet şebekesi dernek SİHA'lara boykot çağrısı yaptı!

Yurt içinde terörle çaba, yurt dışarıda Suriye, Libya ve son olarak da Dağlık Karabağ’daki askeri operasyonlarda adından sıkça laf ettiren BAYKAR Savunma kadar geliştirilen SİHA’lar, bir kere daha ABD, Ermeni ve PKK lobileri tarafından gaye gösterildi.

Türkiye’nin askeri alanda dışarıya bağımlı olmamak için İHA ve SİHA’larla attığı bağımsızlık adımları ABD ve ABD’nin maşası FETÖ’yü rahatsız etti.

ABD’de yıl başında başkanlık koltuğunu devralan Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aleyhinde muhalifleri destekleme sözünden cesaret alan lobiler, birincil adımlarını atarak, haziran ayında “Turkish Democracy Project (Türkiye Demokrasi Projesi)” adında bir oluşum kurmuştu.

Oluşumun kurucuları arasında, hakkında FETÖ’den yakalama kararı yer alan Aykan Erdemir ve ABD Ulusal Güvenlik Eski Danışmanı John Bolton gibi Türkiye karşıtı eski siyasetçiler ve FETÖ üyeleri yer alıyor.

“SİHA’LAR KÜRTLERİ VURUYOR, ABD’Lİ ŞİRKETLER BAĞLARINI KESMELİ”

Söz konusu yaradılış, Ermeni ve PKK lobilerinin de desteğiyle BAYKAR’a karşı boykot çağrısı başlattı.

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği SİHA’ların “Suriye’nin kuzeyinde DEAŞ ile uğraş eden ‘Kürt güçlerini (PKK/YPG)’ vurduğunun” belirtildiği skandal açıklamada, ABD’li şirketlere “BAYKAR ile bağlarınızı belli” çağrısı yapıldı.

TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALAN DERNEĞİN KURUCULARI KİMLER?

Derneğin kurucuları arasında Donalp Trump’ın ABD Başkanı olduğu dönemde ABD Milli Güvenlik Danışmanı olan John Bolton, ABD’de eski Florida Valisi Jeb Bush, İtalya’nın eski Dışişleri Bakanı Sant’Agata, FETÖ’ye karşın yürütülen soruşturma dahilinde hakkında yakalama kararı bulunan ve mülk varlığına el konulmasına karar bahşedilen eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir’in de bulunduğu 14 birey yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here