İKSV ve Mercedes-Benz Türk işbirliğiyle her yıl 5 bin Avro fon sağlanacak

İKSV ve Mercedes-Benz Türk işbirliğiyle her yıl 5 bin Avro fon sağlanacak

ABONE OL
Kasım 23, 2022 13:00
İKSV ve Mercedes-Benz Türk işbirliğiyle her yıl 5 bin Avro fon sağlanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu kapsamda dün yapılan basın toplantısında, Mercedes-Benz Türk İcra Şurası Lideri Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Kurumsal İrtibat Müdürü Miray Demirel, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner ve İstanbul Bienali ve İKSV Şimdiki Sanat Projeleri Yöneticisi Bige Örer’in iştirakiyle SaDe’ye dair detaylar aktarıldı.

AYRINTILAR

SaDe’ye, görsel sanatların tüm disiplinleri ve dijital sanat alanında çalışan sanatkarlar başvurabilecek. Her yıl 5 sanatkara 5 bin Avro dayanak sağlanacak. Yalnızca para dayanağı kelam konusu değil. İKSV’nin geniş ağı da bu süreçte devreye girecek, sanatkarlar gereksinimlerine nazaran sanat profesyonelleriyle bir ortaya gelebilecek, mentorluk dayanağı de sağlanırken üretilecek yapıtların sergilenmesi kademesinde da dayanak sürecek. Program hakkında ayrıntılı bilgi ve müracaat formuna https://www.iksv.org/tr/sade-sanatci-destek-fonu/basvuru adresinden ulaşılabilir.

SEÇİCİ KURUL

Başvurular küratör Kevser Güler, sanat tarihçisi, araştırmacı ve bağımsız küratör Yekhan Pınarlıgil, sanatçı Hale Tenger, editör ve bağımsız küratör Nilüfer Şaşmazer, akademisyen, eğitim programcısı ve bağımsız küratör Işın Önol tarafından pahalandırılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.