İmamdan müezzine öldüresiye güç: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor

0
42
İmamdan müezzine öldüresiye güç: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor
İmamdan müezzine öldüresiye güç: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor

Amasya Bayazid Paşa Cami imamı Beytullah Savaş, benzer camide müezzin olarak çalışan Yavuz Selim Albayrak’ı cami içinde öldüresiye darp etti. Geçen hafta sabahleyin namazı sonrasında gerçekleşen durum sonrası kafasına 10 dikiş atılan Albayrak’a 10 gün rapor verildi. 

İmam Savaş’ın Büyükağa medresesinde hafızlık yaptığı, Ziye Camii’nden Amasya merkezde yer alan Bayazid Paşa Cami’ne sürgün geldiği belirtildi. İmamın camide durmadığı, özel işleriyle ilgilendiği ve kavganın da bu yüzden çıktığı bahis edildi. Darp edilen müezzin, imam hakkında şikâyetçi oldu. Müezzini öldüresiye darp eden ve Diyanet TV’de “Gençlerle camide” isimli programa da davetli olarak katıldığı belirli imam Savaş hakkında adli ve yönetimle ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay ise Amasya Valiliği’ne M.Ş. ismiyle gönderilen “ihbar” e-postasının sosyal medyada yer alması ile ortaya çıktı. İhbarda olayın müftülük göre örtbas edilmeye çalışıldığı belirtilerek “Savaş’ın AK Parti teşkilatı ile arası fazla iyiymiş. Maalesef cümbür cemaat bunu bildiği için konuyu kapatmaya çalışıyor. Caminin güvenlik kameralarından da anlaşılacağı gibi Beytullah Savaş, imam hatiplik görevinden fazla özel işleriyle uğraşmaktadır. Cami cemaati de bundan çok şikâyetçidir. Çoğu süre izin almadan görevini terk etmektedir. Müftülük de buna göz yummaktadır. Lütfen bu durum da daha öncekiler gibi üstü kapatılmasın” ifadeleri kullanıldı. 

NASİHAT DESTEĞİ!

Diyanet-Sen Amasya Şubesi Başkanı Mehmet Topal ise olayın kamuoyunda ve sosyal medyada duyulması üstüne yaptığı yazılmış açıklamada iki ismi evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun dilediklerini ve tavsiye verdiklerini söyledi. (Cumhuriyet)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here