Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

0
29
Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!
Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

En popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri olan Instagram’da hesabı olan ve bu hesabını dağıtılmış nedenlerle donduran kişiler, hesap dondurma ardından hesabı nasıl ve nereden yeniden açacağının cevabını araştırıyor. Peki, Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Dondurulan hesap geri açma işlemleri!

Instagram dondurma linkini kullanarak Instagram hesabınızı zahmetsizce kapatabilirsiniz. Bunun için öncelikle Instagram’a bilgisayar üzerinden girip Profili Düzenle kısmına tıklayın. Peşinde hemen sağ bölmede en altta göreceğiniz ‘Hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğine tıklayın. Ardından meydana çıkan ekranda ise hesabınızın niçin kapatıldığı soruluyor. Herhangi bir niçin belirtip şifrenizi girerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

DONDURULAN HESAP GERİ AÇMA İŞLEMLERİ

Instagram’da faal olarak süre geçiren kullanıcılar, bazı sebeplerden dolayı hesaplarını dondurmak isteyebiliyor. Karar değiştirip her tarafta açmak istenildiğinde ise kullanıcı bulunamadı veya hatalı şifre gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Instagram hesabınızı dondurduktan sonradan her tarafta Instagram hesabınıza şifrenizi girerek dondurma işlemini sonlandırmak olası, oysa bu konuda bazı noktalar önemli.

Instagram hesabına bitmiş ulaşmak için 1 veya 2 gün ummak gerekiyor.

Bu zaman içinde antre yapmaya çalışılırsa “hatalı kullanıcı adı ya da şifre” uyarısı ile rastlama ihtimali söz konusudur. Panik olunmaması gereken bu durumun sebebi ise hesap dondurma işlemi devam ederken giriş işlemlerinin sistem kadar algılanamıyor olmasıdır.

Yapılması gereken ise 24-48 saat süresini yüklemek ve sonra baştan giriş yapmayı sınamak. Giriş yerine getirmek için tarayıcıdan Instagram adresine girebilirsiniz veya mobil cihazınızdan Instagram uygulamasını açabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve parola içten bir şekilde yazıldığında Instagram hesabına ulaşılır.

60b8a4675cf3b01e7c071d51

KULLANICI BİLGİLERİ UNUTULAN INSTAGRAM HESABINI KURTARMA YÖNTEMLERİ

Instagram hesabımı dondurdum geri açamıyorum biçiminde şikayete sahip olan kullanıcılar, 1-2 gün sonunda kullanıcı adı ve şifreleri ile antre yaparak hesaplarına ulaşabiliyor; fakat uzun bir vakit geçtikten daha sonra “Instagram’ı dondurdum şifremi unuttum” diyen de böylece fazla kullanıcı bulunuyor. Bu sorunu çözmek için biraz zamana ihtiyaç duyulur. Hesabı dondurduktan uzun bir süre sonra giriş yapmaya çalışırken dondurulan hesapta her yerde şifre belirleme yapılamıyor. Kullanıcıların bu yöndeki talepleri oldukça artı olduğu için Instagram, çözüm için farklı yollar sunuyor.

“Instagram dondurdum kullanıcı bulunamadı“ hatası ile “hesabı dondurduktan sonra şifreyi unuttum” sorunu aynı yöntemle çözülebiliyor.

”Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsun?” ekranına ulaşılarak çözüm işlemine başlanır.

Kullanıcı adının girilmesiyle e-posta adresine gönderilen temas üzerinden yapılması gerekenler takip edilmelidir. Güvenlik için istenen bilgiler şu şekilde:

Instagram’da paylaşılan bir fotoğrafın gönderilmesi istenir. Seçilen fotoğrafa kırpma ve filtre dilekçe gibi işlemlerin yapılmaması gerekiyor.

Bu resim doğrultusunda Instagram kadar hesap ve bilgilerin incelenmesi yapılıyor.

1 veya 2 gün süren bu işlemin sonucu e-posta ile bildiriliyor.

Hesabın reel olup olmadığını iyi anlamak için işlemden geçmemiş bir resim her yerde isteniyor.

Gönderilen fotoğraftan daha sonra Instagram ekibinin değerlendirmesi başlıyor.

Hesap incelemesi olumlu sonuçlandığında Instagram hesabı bitmiş aktif ışık halkası kazanç.

Ayrıca Instagram hesabı dondurulup bitmiş açılınca, takipçi sayısında hiçbir değiştirme ve eksilme yaşanmıyor.

60b8a47e5cf3b01e7c071d53

DONDURULAN INSTAGRAM HESABI NE SÜRE AÇILIR?

Instagram hesabınızı dondurduktan daha sonra hemen açabilirsiniz; ama dondurulan Instagram hesabını açtırmak bazen 24-48 saat gibi bir zamanı bulabilir. Yani dondurduğunuz Instagram hesabına her yerde antre yerine getirmek için bu süreyi beklemeniz gerekebilir. Yeniden dondurma işlemini edebilmek için 1 hafta beklemeniz şart. Instagram, bu 1 hafta şartını kullanıcıların bu işlemi kazara kullanmaması için uyguluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here