Instagram radikal adımlar atmaya hazırlanıyor

0
21
Instagram radikal adımlar atmaya hazırlanıyor
Instagram radikal adımlar atmaya hazırlanıyor

Instagram’ı bu değin popüler kılan şey ise filtreleri olmuştu. Kuşkusuz birincil etapta filtre yelpazesi şimdiki kadar geniş değildi. Ama Facebook bu sosyal medya uygulamasındaki geleceği görmüş olacak fakat devasa bir ödeme ile Instagram’ı satın almıştı.

Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonradan pek fazla radikal değişikliğe imza attı. Bu radikal değişikliklerden birisi de Instagram’ın kısmen de olsa masaüstüne gelmesi olmuştu. Yani kullanıcılar bundan böyle Instagram’a web üzerinden de ulaşabiliyorlardı.

Yan ancak bu hayli kısıtlı tutuldu. İlk etapta yalnızca Instagram mesajlarına göz atabiliyorduk. Sonrasında erişebildiğimiz içerik yelpazesi azıcık daha genişledi.

Ama Facebook’un bunun da ötesinde bir planı var. Sızdırılan bilgilere göre Facebook, Instagram’ı tam anlamıyla masaüstüne getirmek istiyor. Yani bu kapsamda Instagram’daki bütün paylaşım özelliklerinin, filtrelerin tam olarak masaüstüne geleceğini söyleyebiliriz.

Elbette bu anında olmayacaktır. Aşama safha gerçekleşecek bir süreçten bahsediyoruz. öte taraftan Instagram’ın masaüstüne gelmesi hesap hırsızlıklarının da önünü açabilir. Buradaki manâlı öğe ise kullanıcıların her zamankinden daha titiz olmaları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here