iPhone’dan gönderdiği resim uçakta ortalığı karıştırdı!

0
18
iPhone’dan gönderdiği resim uçakta ortalığı karıştırdı!
iPhone’dan gönderdiği resim uçakta ortalığı karıştırdı!

ABD’de yaşanan olayda, kısa sürede ortalığı karıştıran genç, uçağın tahliye edilmesine sebep oldu. San Francisco’dan Orlando’ya yapılması planlanan uçuş, sahte bir silahın fotoğrafının birkaç yolcu tarafından alınmasının gerisinde terhis edildi. Şaka yapmak amacıyla o sırada AirDrop’u açık olan iPhone kullanıcılarına gönderilen silah fotoğrafı, emniyet sebebiyle uçuşun ertelenmesine sebep oldu.

YAPTIĞI ŞAKA PAHALIYA MAL OLDU

Geçen hafta yaşanan olayda, iPhone sahibi bir birey, AirDrop özelliğini kullanarak Airsoft adlı silahın fotoğrafını yolculara gönderdi. Fotoğrafın kimden geldiğini anlamayan başı dönen yolcular bunu uçak görevlilerine bildirdi ve uçakta kısa çaplı bir kriz yaşandı. Güvenlik güçlerinin devreye girdiği olay kısa sürede çözülse de yapılan şakanın tadının kaçtığı da anlaşılır.

Forbes’ın yer verdiği haberdeki detaylarda fotoğrafı gönderen gencin kısa sürede tespit edildiğini duyurdu. Yapılan minik bir incelemenin peşinde fotoğrafın uçuştan önce ve en ince ayrıntısına kadar ayrı bir yerde çekildiği için tehlike arz etmediği aktarıldı.

11 Eylül saldırılarının peşinde fazla daha alıngan olan ABD, bilhassa havacılık konusunda da kuralları sıkı tutuyor.

Şakayı gerçekleştiren kişiye şu anda ne gibi bir suç oluşturan verildi bilinmiyor oysa yaptığı şakanın ‘kötü sonuçları’ olduğunu anladığının altı çiziliyor.

Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here