İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı

0
2
İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı
İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul’da bir süredir çare gördüğü hastanede 66 yaşında hayatını kaybeden Uçma için Üsküdar’da bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Öğle vakti düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ,Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman,  Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldı. 

61656ead70380e1a8c261399

Uçma’nın cenaze namazını Ali Erbaş kıldırdı. Erdoğan cenaze namazının gerisinde kısa bir söylev yaparak, “Yaklaşık 40 yılla yakın bir kardeşliğimiz var. Davadan hiç mi hiç sapma yapmamış her zaman ele ele omuz omuza yürümüş. Hakiki manada yol ve dava arkadaşlığı yaptı” dedi. Erdoğan, bütün ailesine ve camialarına dayanma diledi.

Uçma, Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here