“İsrail’in bombaladığı binada Hamas’ın faaliyetine dair delil görmedik”

0
30
"İsrail'in bombaladığı binada Hamas'ın faaliyetine dair delil görmedik"

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, geçtiğimiz günlerde İsrail ordusunun ‘Hamas’ın askeri istihbarat unsurlarını’ barındırdığını ileri sürerek bombaladığı, Associated Press (AP) ve El Cezire gibi milletlerarası televizyon kanallarının çalışanlarının kullandığı binada ‘Hamas’ın etkinlik gösterdiğine dair herhangi bir delil görmediklerini’ söyledi. 

” SUNULMASINI TALEP ETTİK”

Kopenhag kentinde, Danimarkalı mevkidaşıyla bir araya gelen Blinken, İsrailli yetkililerden 12 katlı binaya düzenlenen atak hakkında ‘bir mazeret sunmalarının’ istek edildiğini belirtti. 

“Saldırıdan kısa zaman sonradan gerekçe sunulmasını istedik” diyen ABD Dışişleri Bakanı, bu kapsamda İsrailli yetkililerin data vermediğini aktardı. 

Cumartesi günü İsrail ordusu, Gazze’de uluslararası televizyonların bulunduğu binayı bombalamıştı. İsrail’in saldırıdan bir saat önce binanın sahibini uyardığı, bu uyarının arkasından yapının çabuk tahliye edildiği belirtilmişti. Saldırının ardından tamamen yıkılan binada, uluslararası televizyonların yanı sıra diğer ofisler ve konut olarak kullanılan daireler bulunuyordu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here