İstanbul’da 14 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı

0
44
İstanbul'da 14 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı
İstanbul'da 14 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı

Yüksek Tercih Kurulunun (YSK) aldığı karar doğrultusunda, bir takım illerdeki köy ve mahallelerde muhtarların ve/veya ihtiyar heyetlerinin belirlenmesi için sandıklar kuruldu.

Bu doğrultuda İstanbul’da farklı alanlara yönlendirilmiş nedenlerle düşen muhtarlıklar için 14 mahallede 11’i bayan 62 namzet yarıştı, takriben 71 bin seçmen sandık başına gitti.

Bayrampaşa Vatan Mahallesi’nde 6, Kağıthane Telsizler Mahallesi’nde 4, Eyüpsultan Silahtarağa Mahallesi’nde 3, Beşiktaş Cihannüma Mahallesi’nde 2, Maltepe Büyükbakkalköy Mahallesi’nde 3, Güngören Sanayi Mahallesi’nde 7, Şişli Mecidiyeköy Mahallesi’nde 10, Şişli Feriköy Mahallesi’nde 3, Çatalca’da Ormanlı Mahallesi’nde 7, Kaleiçi Mahallesi’nde 5, Beyoğlu’nda Asmalı Mescit Mahallesi’nde 2, Kalyoncu Kulluğu Mahallesi’nde 5, Katipmustafa Çelebi Mahallesi’nde 3 ve Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi’nde 2 namzet muhtar yapabilmek için yarıştı.

Seçmenler kurulan sandıklarda sabahtan saatlerinde oy kullanmaya başlarken, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı okullarda polis ekipleri HES kodu sorgulaması yaptı.

Seçmenler, sandık kapanış saatine dek oylarını kullanırken, ardından sayım işlemi yapıldı.

– Kovid-19 sebebiyle ölüm eden muhtarın eşi seçimi kazandı

Beykoz Anadolukavağı Mahallesi Muhtarı Serdar Lüleburgaz geçen mart ayında Kovid-19’a yakalanmış ve çare gördüğü Beykoz Devlet Hastanesi’nde 7 Nisan’da ölüm etmişti.

Manâsız kalan muhtarlık koltuğu için Lüleburgaz’ın eşi Sevim Lüleburgaz ile Ömer Ufak namzet oldu.

Saat 17.00’de sona eren oy yararlanma işleminin arkasında oy sayımına geçildi.

Seçimde Sevim Lüleburgaz 464, Ömer Küçük ise 116 oy aldı. Kullanılan 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Muhtarlığa seçilen Lüleburgaz, “Hem eşimin hatıralarını yaşatmak, ayrıca de onun Anadolukavağı’na getirmiş olduğu hizmet kalitesini kalıcı bir ülkü getirmek istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here