İstanbul’da bir birincil! 11 Eylül’de Eyüpsultan’da Matematik Evi açılıyor

0
8
İstanbul'da bir birincil! 11 Eylül'de Eyüpsultan'da Matematik Evi açılıyor
İstanbul'da bir birincil! 11 Eylül'de Eyüpsultan'da Matematik Evi açılıyor

İstanbul’da bir ilk olarak hayata geçirilecek ve öğrencilere matematiği öğretmenin ve sevdirmenin farklı, basit ve eğlenceli yolunu sunacak olan Matematik Evi eğitimlere başlayacak. 11 Eylül Cumartesi günü saat 11’de Matematik Evi’nin açılışı yapılacak.

MATEMATİĞİN GERÇEK, EĞLENCELİ VE İLGİNÇ TARAFLARINA DİKKAT ÇEKİYOR

İlkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuk gruplarına atölye çalışmalarıyla eğlenceli faaliyetler ve günlük hayattaki matematiğin reel, eğlenceli ve ilginç taraflarına dikkat çekerek, altın orandan Da Vinci Köprüsü’ne, kanalizasyon kapağındaki sırra, Mimar Sinan’ın yapılarındaki müthiş fikirlerden sizi matematiğin gizemli yolculuğuna çıkartıyoruz. Bu yolculukla birlikte matematiğin sanatla ilişkisine, asal sayılara, çevre-yarıçap ilişkisinden, açı-görüntü sayısı ilişkisine, çarpma işleminin mantığına dek ilköğretim müfredatından üstteki düzey matematiğe dek her seviyeye yerinde çoğu misal başvuru sizlere eşlik edecek. Bütün bunlar uzman matematik öğretmenleri ve rehberlerle öğrencilerimize sunulacak.

EZBERCİ KALIPLARDAN UZAK ÇALIŞMALAR

İlkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuk gruplarına atölye çalışmalarıyla eğlenceli faaliyetler ve matematiksel oyunlar sunarken, onların eşsiz, akılcı, esnek ve alışılmamış biçimde bir matematikçi gibi düşünmeleri hedeflenecek, söyleşiler, yazan etkinlikleri, sempozyumlar, film gösterimleri, sergiler ve festivallerle birlikte her yaştan insanın yaşantılarıyla matematik ilişkisini kurması ve görmesi gerçekleştirilecek.
Hem dıştan teorik ve uygulamalı eğitim ve etkinlikler ile sınıfa ast kalmadan ezberci kalıplardan uzaktan çalışmalar yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here