İstanbul’daki bekçi şiddetine soruşturma

0
37
İstanbul'daki bekçi şiddetine soruşturma
İstanbul'daki bekçi şiddetine soruşturma

İstanbul’un Fatih ilçesinde dün gece saatlerinde bir kişinin, bekçiler tarafından yerde darbedildiği video sosyal medyada paylaşıldı.

4 bekçi göre yere yatırılan kişi, bekçilerden birinin şiddetine maruz kaldı. Şiddet uygulayan bekçi, tepki gösterenlere hakaret edip vurmaya çalıştı. Videoda, aynı bekçi, iki bekçiyle daha tepki gösterenlerin olduğu yöne koştuktan sonradan silah sesleri duyuluyor. 

KAYMAKAMLIK ÖNCE AÇIKLAMA YAPTI SONRADAN SİLDİ

Fatih Kaymakamlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, devriye ekiplerinin bir kavgaya müdahale ettiği belirtildi. Açıklamada, “Topluluk grubun yapılan uyarıları dikkate almayarak, dağılmaması üzerine ilgili bölgeye takviye olarak ekipler intikal etmiştir. Gelen yardım ekiplerinin de uyarılarını dinlemeyen ve birbirlerine zarar vermeye devam alkollü kişilere ilgili ekiplerce kademeli olarak şiddet kullanılarak kavgaya son verilmiştir. Taraflara 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi uyarınca sokağa çıkma yasağına riayet etmemekten yönetimsel işlem yapılmıştır” denildi. 

Açıklamada, gözaltına alınan kişilerden biri hakkında uyuşturucu suçlamasından arama kararı olduğu ve bu nedenle tutuklandığı belirtildi:

“B.Ö., C.B. VE S.G. adlı şahısların ayrı konulardan çoğu sabıka kaydının olduğu görülmüştür. Ş.B. adlı kişinin 3 öbür konudan 5 bambaşka sabıkasının olduğu ve ‘Kullandırmak için uyuşturucu bulundurmak suçundan’ arandığı tespit edilmiş olup adli işlemlerin gerisinde tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.”

Kaymakamlığın bu açıklaması daha sonra silindi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yeni açıklamada ise soruşturma başlatıldığı aktarıldı. Açıklamada, “Olaya müdahale eden görevli personel hakkında idari soruşturma açıldı” ifadeleri kullanıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here