İşte Azra Gülendam Haytaoğlu’nun barbarca öldürüldüğü o konut

0
9
İşte Azra Gülendam Haytaoğlu'nun barbarca öldürüldüğü o konut
İşte Azra Gülendam Haytaoğlu'nun barbarca öldürüldüğü o konut

Ayhan’ın daha alçak katında oturan Funda- Lütfü Eroğlan çifti, geçen hafta perşembe, cuma ve cumartesi günleri kokudan rahatsız olduklarını, banyoya çamaşır suyu döktüklerini belirterek, şunları söyledi:

61093b8417aca90f2c56a152

“Hiçbir zaman böyle bir koku olmadı. Çamurumsu su ve kahverengi bir koku vardı. Fakat kimseye konduramadık. Böyle bir şey olduğunu düşünemedik. Cumartesi günü biz temizleme yaptık. Eğilip süzgeci kokladığımızda kokunun yukarıdan geldiğini ayrım ettik. Fare ölüsü mü, diye düşündük. daha sonra poşetin içine karton koyarak giderleri kapattık. Koku kesildi. Pazar günü ise polisler geldi. Keşke olayı duyup müdahale edebilseydik. Hiç kimse bu şekilde olsun istemezdi. Böyle insanları apartmanda barındırmamak gerekiyor. Söyleye söyleye usandık. Kadın cinayetlerine bir çözüm bulunmuyor. Umarım bu son olur ve lütfen size yalvarıyorum. Bu adamı 6 ay, 1 yıl sonradan bırakmasınlar. Ben bu adamın geçmişinin de iyi olmadığına inanıyorum. Bunu yapan bir insan başkalarının da canını yakmıştır.”

610937de17aca90f2c56a146

‘BAĞRIŞMA SESİNİ DUYDUM’

Adının açıklanmasını istemeyen bir komşusu ise Mustafa Murat Ayhan’ın 29 Temmuz akşamı saat 01.30’da yanına bir kızla geldiğini, bunu da kameralardan saptama ettiklerini belirterek, “Ben içeriden gelen bağrışma sesini duydum. Hatta birkaç kere kapının önünden geçerken evde acayip bir koşul olduğunu hissettim. Oysa bu adam eve sürekli bambaşka kadınlarla geldiği için ‘özel hayatıdır’ diyerek kapıyı çalmadım. Sonradan öğrendim ki, meğerse o an zavallı kızı boğuyormuş. Aracını aralıksız esas yola bırakırdı. O gün arkadaki tarafa bırakmıştı oysa şüphelenmedik. Kamera kayıtlarını polisle birlikte izlediğimizde, Mustafa Murat Ayhan’ın her seferinde farklı kıyafetle, ancak aynı valizle evden çıkıp arkaya park ettiği aracına gittiğini gördük. Yeniden meğerse cesedi taşıyormuş” diye konuştu.

6109383217aca90f2c56a149

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here