İZELMAN anaokulları eğitimde fark yaratıyor

İZELMAN anaokulları eğitimde fark yaratıyor

ABONE OL
Ekim 22, 2022 22:18
İZELMAN anaokulları eğitimde fark yaratıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN Anaokulları, yenilenen yüzüyle 2022-2023 eğitim devrinde ebeveynlerin tercihinde öne çıkan okullar ortasında yer aldı. 12 şubede 750 öğrenciye hizmet veren İZELMAN, 2023 yılında 8 şubeyi daha devreye almaya hazırlanıyor.

Kent merkezi dışında Dikili, Kemalpaşa, Beydağ ve Aliağa’da da hizmet veren toplam 12 İZELMAN Anaokulu 2022-2023 eğitim-öğrenim devrinde ebeveynlerin öncelikle tercih ettiği anaokulları ortasında yer aldı. Erken çocukluk devrinde erişilebilir eğitim hizmeti sunan İZELMAN Anaokulları, yalnızca belediye işçisine değil tüm İzmirlilere hizmet veriyor.

“Doğru eğitim” amacıyla yola çıkan İZELMAN Anaokulları, 2-6 yaş ortasındaki çocukları, okul öncesi programlarının yanı sıra toplumsal aktiflik programları ile de destekleyerek özgüvenli ve kendilerini hakikat söz edebilen bireyler olarak yetişmesine öncülük ediyor.

750 çocuğa eğitim veriyoruz
Yaklaşık 110 işçi ile anaokullarında hizmet verdiklerini tabir eden İZELMAN A.Ş Genel Müdürü Burak Alp Ersen, “12 farklı şubede 750 öğrenciye eğitim veriyoruz. 18 – 72 aylık çocuklarımızı okullarımıza kabul ediyoruz. Liderimiz Tunç Soyer’in vazifeye başlamasının akabinde birlikte 7 şubeyle hizmet veren İZELMAN Anaokullarını, birinci etapta 12 şubeye çıkardık. Maksadımız ise Cumhuriyetimizin 100. Yılında asgarî 20 sayısına ulaşmak. Bilhassa kırsalda hemşerilerimizin ve çalışanımızın okula ulaşabilecekleri imkanları sunmak istiyoruz” dedi.

Doğa, tarım, sürdürülebilirlik asıllı eğitim rehberi
Birleşmiş Milletlerin 17 sürdürülebilir maksadını rehber aldıklarını söyleyen Ersen, “Bu yıl gayemiz imkanlarımız ölçüsünde daha çok çocuğa ulaşıp onlara erişilebilirlik ve pak güç üzere hususları aktarmak. Tüm bunları yaparken belediyemizin kaynaklarından da yararlanıyoruz. Örneğin İzdoğa ile Tabiat Okuryazarlığı programını başlattık. Burada çocuklara tabiattan öğrenmeyi, kır kent bağını öğretiyoruz. Can Yücel Tohum Merkezi’nde Sağlıklı Yemek Atölyesi düzenliyoruz. Sasalı Tarım Gelişim Merkezi’nde topraksız tarım, dikey tarım, yağmurlama ve kompost üretim atölyeleri düzenliyoruz. Biz yalnızca ebeveynleri istediği için değil tabiata ziyanlı olduğunu bildiği için hareketlerini denetim eden öğrenciler yetiştiriyoruz” dedi.

Aileler gözü kapalı çocuklarını emanet edebilir
4 yaşındaki oğlunu EVKA-2 İZELMAN Anaokullarına gönderen Pelin İleri, “Buradan çok mutluyuz. Zati onun öncesinde iki ablası da buradan mezun oldu. Meskende çocuklara eğitim manasında hiçbir şey veremiyoruz. Burada el marifetleri gelişiyor, fotoğraf yapıyorlar. Uyku saatleri sistemli ve çok fazla artı yanı var. Bunu aslında çocuk üzerinde gözlemleyebiliyoruz. Aileler gözü kapalı güvenip çocuklarını emanet edebilir” dedi.

Öğretmenlerinden yöneticilerine kadar çok merhametliler
İki çocuğunu da İZELMAN okullarıyla büyüttüğünü tabir eden Merve Kurtuluş, “Öğretmenlerinden yöneticilerine kadar çok merhametliler. Benden sonra anne üzere ilgilenen insanları görmek beni duygulandırıyor. Ben bu hususta çok rahatım. En ufak bir sorunda ben gelene kadar yapılabilecek her şeyi yapıyorlar. Eğitim konusunda da ilerideler. Oğlum birinci sınıfta birden fazla bahislere şuanda hakim. Eğitim anne babada başlar lakin buradan çok şeyi kapıyorlar. İZELMAN Anaokuluna gittikten sonra çocuklarımın tabiata olan farkındalığı arttı. Hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiğini bile okuldan öğrendi” biçimine konuştu.


2023’de 20 okul devrede olacak
Deneyimli eğitim takımı ile Balçova, Evka-2, Evka-4, Girne, Buca, Güzelyalı, Dikili, Beydağ, Aliağa, Bornova, Görece, Kemalpaşa bölgelerinde hizmet veren okulları, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılı kapsamında 2023 yılında Gaziemir, Tire, Torbalı, Kiraz, Bergama, Bayındır, Urla ve Menemen’de açılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.