İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversitelilere yemek dağıtımı hakkında açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversitelilere yemek dağıtımı hakkında açıklama

ABONE OL
Ekim 22, 2022 03:51
İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversitelilere yemek dağıtımı hakkında açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite öğrencilerine yemek dağıtmak için tahsis edilen araçların, Katip Çelebi Üniversitesi’ne girişinin engellenmesi üzerine ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamadır:

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekonomik krizin derinden etkilediği üniversite öğrencilerinin beslenme sıkıntısının tahliline takviye olmak emeliyle geçen yıl dört kamu üniversitesinde fiyatsız sıcak yemek dağıtım hizmeti başlatmış, bu yıl yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte mevcut dört kamu üniversitesine iki yeni üniversite daha dahil edilmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı aşevinde üretilen sıcak, hijyenik ve sağlıklı yemekler Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Katip Çelebi Üniversitesi’nin yanı sıra öğrencilerden gelen talep üzerine artık İzmir Demokrasi Üniversitesi ile Bakırçay Üniversitesi yerleşkelerinde tahsil gören gençlerimize de sunulmaktadır. Böylelikle dağıtılan yemek sayısı günlük beş binlere ulaşmıştır.

Katip Çelebi Üniversitesi öğrencilerine sunulan yemek dağıtım hizmeti geçen yıl üniversitenin Çiğli Ana Yerleşkesi kütüphane bölgesinde yapılmasına rağmen üniversite yönetiminin bu yıl farklı bir tavır alarak öğrencilerin hizmetten yararlanmasına yönelik işbirliğine yanaşmadığını üzülerek tabir etmek durumundayız.

10 Ekim 2022 tarihinde müsaade talebini içeren resmi yazımız üniversiteye ulaştırılmasına karşın yemek dağıtımına giden araçlarımız güvenlik vazifelileri tarafından üniversite yerleşkesine münasebet gösterilmeksizin alınmamıştır. Genel Sekreter Vekilimiz Sayın Barış Karcı imzası ile üniversiteye iletilen resmi yazıya 11 gündür cevap verilmemiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gençlerimizin bu güçlü ekonomik şartlarda fiyatsız sıcak yemek hizmetinden yoksun kalmaması için dağıtım araçlarını yerleşke alanı dışında konuşlandırarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Katip Çelebi Üniversitesi idaresinin müsaade talebimizi sürece alarak gerekli kolaylığı sağlaması halinde, öğrencilerimiz geçen yıl olduğu üzere yemek dağıtımlarından daha sağlıklı şartlarda faydalanabilecektir.

Konunun farklı alanlara çekilerek gereksiz tartışmalara taban yaratılmasının tek beklentisi yemek hizmeti olan öğrencilerimiz ismine bir yarar sağlamayacağı açıktır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.