İzmir depreminin simgesi Ayda anaokuluna başladı!

0
7
İzmir depreminin simgesi Ayda anaokuluna başladı!
İzmir depreminin simgesi Ayda anaokuluna başladı!

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde en çok hasarı Bayraklı ilçesi Manavkuyu mahallesindeki binalar fark etti. Rıza Bey Apartmanı’nda aralarında Ayda’nın annesi Fidan Gezgin’in de bulunduğu 37 birey hayatını kaybetmişti. 4.5 yaşındaki Ayda ise 91 saat daha sonra 3 Kasım’da binanın enkazından sağ olarak çıkarılmıştı. Ayda’nın 8 yaşındaki ağabeyi Atakan okulda, babası Uğur Gezgin ise işyerinde olduğu için depremden sağ kurtuldu.

Deprem enkazından 91 saat sonra kurtarılan Ayda'dan haber var!Zelzele enkazından 91 saat sonra kurtarılan Ayda’dan haber var!

ANNESİ DEFALARCA BUGÜNÜN HAYALİNİ KURUYORDU

Depremde yaşamını yitiren Fidan Yolcu’in en büyük hayallerinden birinin kızı Ayda’yı okula başlarken görmek olduğunu söyleyen Uğur Yolcu, “Atakan ile Ayda bu yıl benzer okula gidecekler. Çocuklarımı bu şekilde görmek beni de çok mutlu etti. Eşim hep bugünün hayalini kuruyordu. Ama kısmet olmadı. böylece buruk bir mutluluk yaşıyoruz. Eşim de bugün yanımızda olsun fazla isterdim. Başka çocuklar okulun ilk gününde anne ve babalarıyla birlikte geldiler. Bunun eksikliğini yaşıyoruz. Ayda okulu çok seviyor. Çok mutlu ve heyecanlı. Bilhassa okulun birincil günü büyük heyecan duydu” diye konuştu.

HİÇ AĞLAMADI, OKULA KOŞA KOŞA GİTTİ

Ayda’nın okulu birincil günden çok sevdiğini söyleyen baba Uğur Yolcu, “Ayda okullar açılmadan önce abisiyle kesintisiz konuşuyor ve hevesleniyordu. Abisine ve bana ‘ben okula ne vakit başlayacağım’ diye soruyordu. Yeni arkadaşları olacağı için çok mutlu. İnşallah hem oğlum ayrıca de kızım vatana millete şanslı evlatlar olsunlar. Tek beklentim bu yönde. Ayda ve Atakan’ı uğurlu birer evlat olarak geliştirmek için elimden geleni yapacağım. Annem ve babam da sağ olsunlar. Onların da büyük desteği oluyor. Son nefesime değin keza Ayda’ya ayrıca de Atakan’a ayrıca annelik keza de babalık yapacağım” şeklinde konuştu.

KAYNAK: SABAHTAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here