Karamollaoğlu: Parti meselelerini kamuoyunda tartışmamaya kararlıyım

0
24
Karamollaoğlu: Parti meselelerini kamuoyunda tartışmamaya kararlıyım
Karamollaoğlu: Parti meselelerini kamuoyunda tartışmamaya kararlıyım

 

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, NATO Liderler Zirvesi’ne değinerek, “her zaman olduğu gibi bu zirvede de insanlığın aleyhinde karşıya kaldığı sorunlara dair maddesel ve kalıcı hiçbir adım atılmadı, hiçbir ifadede bulunulmadı. Zirve aldığı kararlardan çok verilen pozlar; kim kiminle nasıl tokalaştı, kim nasıl selam verdi, kim ne giymiş gibi yersiz ve boşboğaz magazin konularıyla gündem oldu. Şişme botlarda kıyıya vurarak can veren yavrular için ve bütün dünyanın gözü önünde fütursuzca katliamlar yapan ülkeleri önlemek için hiçbir fiziksel karar çıkmadı. Bir tarafta servetine servet katan bir avuç insan varken diğer taraftan bir dilim ekmeğe bir yudum suya fakir bırakılan milyonlarca insan için hiçbir karar alınmadı. Tanıdık, bundan böyle bezginlik veren temenniler, ikili ilişkilerin hayati önemini vurgulayan, ‘stratejik ortaklıklar devam edecek’ kabilinden basma kalıp cümlelerle sona eren bir yükseklik daha böylece gerçekleşmiş ve bitirilmiş oldu” dedi.

‘KENDİSİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ’

SP lideri Karamollaoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün partisine karşın eleştirileriyle ilgili soru üzerine ise “Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir vakit bugüne kadar girmedim, bundan sonra da girmemekte kararlıyım. Onun için o açıklamalar Oğuzhan beyi direkt bağlar. Kendisi ile de görüşeceğiz. Bundan nedeniyle da diğer bir açıklama yapmayı da içten bulmuyorum. Yani parti içi meseleleri kamuoyu ile paylaşmak ülkenin problemlerini çözmekle alakalı bir konu yok, diye düşünüyorum” yanıtını verdi.

Oğuzhan Asiltürk, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Allah’ın izniyle önümüzdeki kongrede, memleketimizin şimdi içinde bulunduğu sosyal ve siyâsi şartlara uygun bir şekilde hizmet edecek bir teşkilat oluşturacağız. Dinç bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” demişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here