Kaz Dağları’na ‘çöken’ şirketin, ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ diyen müdürü görevden alındı

0
32
Kaz Dağları’na ‘çöken’ şirketin, ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ diyen müdürü görevden alındı
Kaz Dağları’na ‘çöken’ şirketin, ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ diyen müdürü görevden alındı

Sözcü’den Çiğdem Toker’in yazısına kadar, Şentürk, geçen yıl kasım ayında, iki yıllığına yönetim kurulu üyesi, bir yıllığına da başkanvekili olarak seçilmişti, oysa koltukta yalnızca altı ay kalabildi.

“Şentürk, geçen sene kasım ayında, 2 yıllığına idare heyeti üyesi, bir yıllığına da başkanvekili olarak seçilmişti (Şentürk’ün tahkim kararı öncesinde, Kirazlı’yla ilgili bazı açıklamaları epeyce tartışılmıştı.) Bu koltukta sadece 6 ay kalabilen Şentürk’ü aradım. Görevinin neden bittiğini sordum” diyen Toker, “Müşterek anlaşarak yollarımızı ayırdık” yanıtı aldığını aktardı.

Toker, son aylardaki tartışmaların bu ayrılık üzerindeki etkisi olup olmadığı yönündeki sorusuna Şentürk’ün, “Hayır, bu profesyonel bir karar” yanıtı verdiğini ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Şentürk, mart ayındaki bir söyleşide Kaz Dağları’ndaki altın madenini dışlamak için 30 sene beklediklerini belirtmişti. Protestolar sebebiyle sürecin uzaması için “Üç-beş ay daha bekleriz sorun yok, Kaz Dağları’ndan hiçbir yere gitmiyoruz” ifadesini kullanan Şentürk, ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ni de şöyle değerlendirmişti:

“Su ve Vicdan Nöbeti vesaire falan filan. Herkes her şeyi yapma hakkına sahiptir. Kazanç çadırını kurar. 400 gün mü ne beklediler. İstediği dek beklesin, Herkesin ağırlama yapma hakkı var. Konser verilebilir. Bunlara farklı anlamlar yüklemem. Biz madenciyiz, sabırlıyız. Bizim madenimiz 30 milyon sene bekledi, 30 yıldır bekliyoruz madeni başlatmak için. Üç-beş ay daha bekleriz sorun yok.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here