Keçiören’de üstü açık otobüste 19 Mayıs coşkusu

0
43
Keçiören'de üstü açık otobüste 19 Mayıs coşkusu
Keçiören'de üstü açık otobüste 19 Mayıs coşkusu

Hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte üstü açık otobüste binen Altınok, 51 mahallede Keçiörenlilerin 19 Mayıs coşkusuna iki taraflı oldu.

“TÜRK MİLLETİ ESARETİ KABUL ETMEZ”?

İlçedeki mahalleleri üstü açık otobüsle gezen ve aynı zamanda halka hitap eden Altınok, “19 Mayıs bir milletin küllerinden doğduğu gündür. Bitti tükendi derken, ülkemizin dört bir yanı düşman işgalinde iken iri bir imparatorluk işgalci devletler tarafından paylaşılıyordu. Böyle bir ortamda İstanbul`da payitaht tutsak ve İngiliz mandasını benimsemek istiyor. Gençliğinden itibaren vatanını, milletini seven genç bir subay çıkıyor, “Türk milleti esareti kabul etmez, ya istiklal ya vefat” diyerek milli mücadeleyi başlatıyor. Bu vatan sokakta bulunmuş bir vatan değildir. Bu vatan sosyal medyayla alınmış bir vatan da değildir. Şehit kanlarıyla sulanmış olan aziz ve tanrısal bir vatan coğrafyamız var. Bu vatanı bize bırakan ilk kez büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tabanca arkadaşları ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun.” dedi.

“TÜRKİYE KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR ÜLKEDİR”

Altınok konuşmasında Türkiye’nin büyüyerek geliştiğini ve bulunduğu coğrafyada zinde bir devlet haline geldiğini de hatırlatarak, “Türkiye bugün kendi ayakları üzerinde duran bir ülke konumundadır. Bize düşman olanların rahatsızlıkları buradan geliyor. Bize itimat edilen bu cennet vatana sahip çıkacağız. Kişiler gelir gider, partiler kazanç gider fakat sonsuz olan ve olacak olan devletimizdir, milletimizdir, ülkemizin geleceğidir. Fotoğrafa buradan bakmak lüzumlu. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları Göktürkler’den Oğuzlar`dan Ergenekon`dan Tanrı Dağları`ndan aşıp gelerek vatan yapan, yurt kılan tüm kahramanlarımızı, bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.” diye konuştu.

Keçiören'de üstü açık otobüste 19 Mayıs coşkusu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here