Kleopatra havuzuna akın! Doldu taştı…

0
2
Kleopatra havuzuna akın! Doldu taştı...
Kleopatra havuzuna akın! Doldu taştı...

Pamukkale’deki Hierapolis Antik Kenti’nde, yaz kış 36 derece su sıcaklığına sahip olan Antik Kleopatra Havuzu, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Koronavirüs kısıtlamalarının kalkmasıyla eski kalabalık günlerine geri dönen termal havuz, Pamukkale’ye gelenlerin uğrak noktası oluyor. Darı kraliçesi Kleopatra’nın da yüzdüğüne inanılan havuz, şifa arayan ziyaretçilerine antik kalıntılar arasında yüzme olanağı sunuyor.

Kleopatra havuzuna akın Doldu taştı...

RUSLAR İLGİ GÖSTERİYOR

Antik havuzun işletme müdür yardımcısı Tayfun Alp, Pamukkale’nin birçok tarihi ve kültürel değere konut sahipliği yaptığını belirtti. Koronavirüs olgu sayılarının düşmesiyle bölgede turizm hareketliliği yaşandığını dile getiren Yüksek Dağ, “İstediğimiz günlere geri döndük. Turist sayısı istediğimiz seviyeye gelmeye başladı. Burası tüm dünyada bilinen ve merakla gezilen bir yer. Turistler buradan çok mutlu ayrılıyor. Su sıcaklığı nedeniyle yaz kış ziyaretçi alıyoruz. Pandemi nedeniyle 2019’da başlayan sıkıntılar yavaşça geçiyor. Böyle bir ortamda yüzmek ve fotoğraf çektirmek turistler için çok özel bir fırsat. Bu cins bir doğal çekicilik dünyada fazla azdır. Havuzun içindeki tarihi harabeler insanları cezbediyor” diye konuştu.

Kleopatra havuzuna akın Doldu taştı...

Havuzun bütün dünyadan turist çektiğini açıklayan Alp, “Yaz dönemine geçişle birlikte ziyaretçi sayılarımız fazla yükseldi. Bilhassa Rus turistler yoğun ilgi gösteriyor. Ukrayna ve Polonyalı turistler de fazla geliyor. Yakında Avrupalı turistler de gelmeye başlayacak” dedi.

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here