Konya’daki katliamın görüntüleri ortaya çıktı

0
11
Konya'daki katliamın görüntüleri ortaya çıktı
Konya'daki katliamın görüntüleri ortaya çıktı

Konya’da aynı aileden 7 kişiyi öldüren katil zanlısının 33 yaşındaki Mehmet Altun olduğu ortaya çıktı. Katil zanlısının daha önce komşular aralarında yaşanan kavgada tutuklanan Ayşe Keleş’in erkek kardeşi olduğu, eniştesi Lütfi Keleş’in halen kavgadan nedeniyle cezaevinde bulunduğu öğrenildi. Vahşet anı suç oluşturan işlendiği evin bahçesindeki güvenlik kameralarına anbe lahza yansıdı.
 

Konya'da katliam: 7 ölü! Bakan Soylu'dan son dakika açıklamasıKonya’da toplu cinayet: 7 ölü! Bakan Soylu’dan son dakika açıklaması

Görüntülerde katil zanlısının poşetten silahı çıkardıktan sonra üstüne gelen aile üyelerine ateş ettiği görüldü. Kimliği tespit edilen zanlının yakalanması için polisin geniş çaplı araştırmaları sürerken, zanlının 2018 yılında başına silah dayayıp, eşine resim gönderdiği bununla beraber da psikolojik çare gördüğü, uzun süredir işsiz olduğu belirtildi.

KATLİAMIN GÖRÜNTÜLERİ

Katil zanlısının olay günü araç kiraladığı, sonra olay yerine geldiği, bahçeye girdikten daha sonra bütün aile bireyleri ile konuştuğu, bu sırada yandaki poşetten tabancasını çıkartmasını üzerine aile üyelerinin üstüne gelmesiyle, tabancasını peş peşe ateşlediği, daha sonra da aracına binerek olay yerinden uzaklaştığı evin bahçesindeki emniyet kameralarına an be lahza yansıdı.

KAMERALARDAN TESPİT EDİLDİ, ARANIYOR

Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu şüphelinin kaçtığı araç ve yakacak aldığı noktalar saptandı. Kiralık araçla kaçan katil zanlısının Konya Seydişehir ilçesine hareket ettiğinin görülmesi üzerine Özel Harekat ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığına tabi ekipler bölgeye yönlendirildi. Zanlının kiraladığı arabulucu bir noktaya bırakıp kaçtığı, kokuya sağduyu köpeklerin de bulunduğu, ekiplerin zanlıyı yakalamak için geniş çaplı aralıksız çalışması sürüyor.

KAYNAK: SABAHLEYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here