Korona yüzünden 8 ferdini kaybeden aile aşı baştan sona hayata tutundu

0
14
Korona yüzünden 8 ferdini kaybeden aile aşı baştan sona hayata tutundu
Korona yüzünden 8 ferdini kaybeden aile aşı baştan sona hayata tutundu

İstanbul’da yaşamış Muhammet Genç ve oğlu Burak Genç, rahatsızlanınca yakınları tarafından hastaneye götürüldü. Burada baba ve oğlunun yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı. Muhammet Genç hastanede, oğlu Burak ise evde tedaviye alındı. Evde izole olan Burak Genç, geçirdiği yürek krizi sonucu 6 Kasım’da hayatını kaybetti. Burak Genç’in cenazesi, memleketi Rize’nin Güneysu ilçesine alt Gürgen köyünde toprağa verildi.
 

Türkiye'nin yüreğini yakmışlardı, O aileye aşı önceliği tanındıTürkiye’nin yüreğini yakmışlardı, O aileye aşı önceliği tanındı

Koronavirüsten 8 yakınını kaybeden kişiden yetkililere çağrıKoronavirüsten 8 yakınını kaybeden kişiden yetkililere çağrı

CENAZE TÖRENİ VE TAZİYELERDE BULAŞTI

Oğlu Burak Genç’in ölüm haberinin peşinde hastanede durumu ağırlaşan Muhammet Genç de 12 Kasım’da yaşamını yitirdi. 3 çocuk babası Muhammet Genç, oğlunun defnedildiği kabristanlıkta, gözyaşları aralarında defnedildi. Taziye ve cenazelerde koronavirüse yakalanan benzer aileden Bünyamin Genç 1 Aralık’ta, İbrahim Genç (53) 4 Aralık’ta, Ali Genç (58) ise 11 Aralık’ta öldü. Ali Genç’in çare görebilen kardeşleri Fatma Duman (55) 18 Aralık’ta, Aysel Peçe de (46) 21 Şubat’ta hayatını kaybetti. En son Ahmet Genç (43) de 13 Nisan’da benzer hastalıktan yaşamını yitirdi. Ölenlerden Muhammet, İbrahim ve Ahmet Genç’in kardeş oldukları belirtildi. Diğerlerinin ise, Muhammet Genç’in oğlu Burak Genç, kayınbiraderi Ali Genç, Ali Genç’in oğlu Bünyamin ile kız kardeşleri Fatma Duman ve Aysel Peçe olduğu bildirildi.

ÖNCELİK TANINDI, 25 KİŞİ AŞI OLDU

6 ayda 8 ferdini yitiren, yaşadıkları dehşet nedeniyle 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan ailenin aşı önceliği çağrısı üzerine İl Sağlık Durumu Müdürlüğü ekipleri 3 ay önce ailenin 25 üyesini aşıladı. Aşılarla beraber Genç ailesinde kimse koronavirüse yakalanmadı. 

AŞI SONRASI GRİP BİLE OLMADIK

3 kardeşi, 1 yeğeni, 2 baldızı,1 kayınbiraderi kayınbiraderinin oğlunu kaybeden Ali Genç kardeşlerini defnettiği evlerinin önündeki mezarlıkta her gün dua ediyor. Ali Genç, “Yeğenim Burak’ın ölümüyle süreç başladı. Ardından kardeşlerim, kaynım ve baldızlarımla beraber 8 birey hayatını kaybetti. Ola Ki aşılarını olmuş olsalardı aramızda olacaklardı. Bu ölümlerin ardından biz İl Sağlık Durumu Müdürlüğü’nden aşı önceliği istedik. Ailemizin geri kalan 25 ferdinin aşıları yapıldı. Şu ana kadar grip bile olmadık. Bu aşılar tamamen bu hastalıktan ve ölümlerden kurtulduk. İnsanlardan aşı olmalarını temenni ediyorum. Kaçmasınlar aşılarını olsunlar. Bizi kurtaran aşı oldu ben buna inanıyorum” dedi.

YOĞUN BAKIMDA NELER YAŞANDIĞINI 8 ACIYLA GÖRDÜK

Aileden en son vefat eden kardeşi olduğunu söyleyen Genç, “Ahmet Genç, daha yeni birinci aşısını olmuştu ancak rahatsızlık kaptı onu. 18 gün yoğun bakımda kaldıktan daha sonra hayatını kaybetti. 18 gün hastanede onun yanında refakat ettim. Ben aşılarımı olduğumu için bana bir şey olmadı, aşılarım olmasaydı ben de şu an onun yanına yatıyor olurdum. Allah’ını seven aşısını olsun, maskesini taksın, gerçi toplumdan uzakta dursun. Bunun acısını çeken bilir. O yoğun bakımlarda neler yaşandığını biz 8 acıyla gördük” diye konuştu.

GENLERİMİZ ARAŞTIRILSIN

Kalıtımsal yapılarının araştırılarak ölümlerin nedeninin detaylı ortaya konulmasını isteyen Ali Genç, “Biz gerçi genlerimizin araştırılmasını istiyoruz. Bu hastalığa niçin bu kadar ağır tepki veriyoruz merak ediyoruz. O yüzden yetkililere yeniden çağrıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here